ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 KASIM ATATÜRK´Ü ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ

10 KASIM ATATÜRK´Ü ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 79. Yıldönümünde Viranşehir’de düzenlenen çeşitli etkinlilerle anıldı.

Viranşehir Hükümet Konağı Bahçesi’nde düzenlenen anma törenine Vali Yardımcısı Sayın Ahmet Yıldız, Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Mustafa Süren, İlçe Garnizon Komutanı Piyade Yarbay Fatih Cesur, Belediye Başkan Yardımcıları Halaf Kete, Mahmut Şık, Arslan Çiftçi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, Kurum Amir ve Müdürleri, Gaziler, STK Başkanları,Siyasi Parti Başkanları, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

İlk tören Atatürk anıtına Vali Yardımcısı Sayın Ahmet Yıldız, İlçe Garnizon Komutanı Piyade Yarbay Fatih Cesur ve Belediye Başkan Yardımcısı Halaf Kete tarafından Atatürk anıtına çelenk sunulması ile başladı. Akabinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulduktan sonra İstiklal Marşı okundu. Ardından Ulu Önder Atatürk’ün vefatının saati olan 09.05’te siren çalındı.

Hükümet konağı bahçesindeki törenin ardından, Belediye Kültür ve Sanat Merkezi’nde anma töreni devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Atatürk’ün hayatının konu alındığı belgesel gösterimi yapıldı. Öğrenciler tarafından şiirlerin okunduğu ve oratoryo gösterisinin gerçekleştirildiği törende öğrenmen ve öğrencilerden oluşan koro Atatürk’ün sevdiği türküleri seslendirdi. Günün anlam ve önemi ile ilgili bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Sayın Ahmet Yıldız, Atatürk’ün dünya çapında bir lider olduğunu ifade ederek, Atatürk’ün en büyük eseri olan Cumhuriyet’i gençlere emanet ettiğini belirtti.

Programın sonunda resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödülleri verildi. 

10-11-2017

 

10-11-2017

  10-11-2017

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.