ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 Mayıs Viranşehir´de Kutlandı

          19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 96.Yıl dönümü Viranşehir’de çelenk sunma ile kutlandı.
19 Mayıs Viranşehir´de Kutlandı

        Kutlama programı çerçevesinde Kaymakamlık binası önünde bulunan Atatürk büssüne Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından çelenk sunumunun ardından 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Saat 09:00’da başlayan törene Viranşehir İlçe Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Haşim Yıldız, Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. İlhan Erkan, İlçe Gençlik ve spor müdürü Enver Alay, kurum amirleri, Gaziler ve öğretmenler katıldı.

1 Dakikalık saygı duruşunun ardından tören okunan istiklal marşı sonrasında son buldu.


         İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ömer SAĞIR, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı.

         Ömer SAĞIR mesajında, şunları dile getirdi.

         Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 da Samsun’a çıkmasıyla başlayan Ulusal mücadelenin yıldönümünü gurur ve sevinç içerisinde kutluyoruz.

         Gazi Mustafa Kemal’in, istiklal mücadelemizin sembol günü olan bu günü, istikbalimizin sembolü olan gençlerimize armağan etmesi, gençlik ve spor bayramı olarak ilan edilmesi de son derece anlamlıdır. Birlik ve beraberlik içinde bu topraklara ve tarihimize duyduğumuz derin sevgi ve bağlılık, birlikte oluşturacağımız mutlu ve müreffeh geleceğe olan güvenimiz, milletçe bizi birbirimize daha çok kenetleyecektir.

         Bu duygularla, bu manidar günü gençliğimize emanet eden, Anadolu topraklarını yeniden Anadolu yapan Gazi Mustafa Kemal ve İstiklal Savaşımızın şehit ve gazilerini, isimsiz kahramanlarını rahmet ve minnetle yad ediyor, Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

 

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.