ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

20 Okulun 60 Projesi Halka Açık Sergilendi

        Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen ve 20 okulun 60 proje ile katıldığı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı düzenlendi.
20 Okulun 60 Projesi Halka Açık Sergilendi

        Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen ve 20 okulun 60 proje ile katıldığı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı düzenlendi. Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde fizik, kimya, biyoloji, matematik ve Görsel Sanatlar branşlarında kurulan komisyon TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı gerçekleştiren okulları tek tek gezdi. TÜBİTAK Bilim Fuarı Komisyonu 20 okulun Bilim Fuarlarını incelerek özgün olan 60 proje seçti. Bu projeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Viranşehir Belediye Parkında kurulan stantlarda halka açık bir şekilde sergilenmeye başlandı.

        TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışına Kaymakam Ömer Çimşit, eşi Esra Çimşit Hanımefendi, Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Şık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Lütfi Üstüner, Eğitim Bir Sen İlçe Başkanı Ahmet Bilen, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Kaymakam Çimşit birbirinden farklı projeleri tek tek incelerek öğrencilerden bilgi aldı. Projelere öğrencilerin ve öğretmenlerin çok emek verdiğini kaydeden Kaymakam Çimşit: “Tek tek bütün öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzü, şube müdürlerini ve okul müdürlerini tebrik ediyorum. TÜBİTAK Bilim Fuarları ile öğrencilerimizde deneysel ve bilimsel olarak bir farkındalık yarattık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

 

         

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.