ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2018-2019 ÜCRETLİ ÖĞRETMEN BAŞVURULARI

2018-2019 Eğitim-öğretim yılında ilçemiz merkez ve merkeze bağlı kırsal mahallerde görevlendirilmek üzere ücretli öğretmen alımı yapılacaktır.
2018-2019 ÜCRETLİ ÖĞRETMEN BAŞVURULARI

İLGİLİMEVZUAT:

A.   Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine ilişkin Karar.

B.   Talim ve Terbiye Kurulu Kararı

C.   Milli Eğitim Bakanlığı Norm Kadro Yönetmeliği.

D.  657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu.

E.  Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü’nün 2011/43 sayılı genelgesi

F.    Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Öğretmen Olarak Atanacakların Atamalarına Esas Olan Alanlar ve Mezun Oldukları Yükseköğretim Programları ve Aylık Karşılığı Okutacakları Derslere İlişkin Esasları

 

 

GENEL AÇIKLAMALAR

            1-Ücretli Öğretmenlik görevlendirmeleri dönemlik yapılmakta olup 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının 1. dönem başvuruları 11 Haziran 2018 tarihinden itibaren e-devlet üzerinden adaylar tarafından yapılabilmektedir. (Dönem sonuna kadar e-devlet başvuruları açıktır.)

            Adaylar e-devlet üzerinden başvuru yaptıktan sonra 02-31 Temmuz 2018 tarihleri arası  mesai bitimine kadar aşağıda belirtilen belgelerle birlikte şahsen Müdürlüğümüze başvurarak başvurularını doğrulayacaktır. Bu tarihe kadar belgelerini getirerek başvurularını doğrulayan adaylar görevlendirmelerde 1. öncelikli olarak değerlendirilecek olup; bu tarihten sonra belge teslim edenlerin başvuruları ihtiyaç olması halinde dikkate alınacaktır.

            Belgeleri şahsen teslim etmeyen adayların başvuruları görevlendirmede dikkate alınmayacaktır.

         Başvuru işlemi www.turkiye.gov.tr internet sitesi üzerinden aday tarafından giriş yapılmak suretiyle aşağıdaki klavuzda belirtilen şekilde yapılacaktır. Başvuru Klavuzu için tıklayınız.

 

            Başvururu sonuçları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz web sayfasından duyurulacaktır.

             

          2-Üniversitelerin lisans programları mezunları ile İlahiyat, İngilizce, Okul öncesi ve Çocuk Gelişimi branşlarında ön lisans programlardan mezun olanların başvuruları kabul edilecektir. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, İHL Meslek Dersleri Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği ve Çocuk Gelişimi Öğretmenliği alanlarında lisans mezunu olmadığı/kalmadığı zaman ön lisans mezunu adaylara göre görev verilecektir. İlahiyat, İngilizce, Okul öncesi ve Çocuk Gelişimi dışındaki ön lisans programı mezunlarının başvuruları kabul edilmeyecektir.

           

          3-İhtiyaç oluştuğunda ( Boş norm, izin, rapor, tayin, emeklilik gibi nedenlerle) görevlendirmeler 2018-2019  Eğitim-Öğretim yılı boyunca aşağıda belirtilen esaslara göre yapılacaktır.

          4-Bu kılavuzda yapılan açıklamalara ek olarak oluşabilecek değişiklikler ile uygulamalara yönelik açıklamalar http://viransehir.meb.gov.tr adresinde yayınlanacaktır.

          5-Başvurular http://viransehir.meb.gov.tr  adresinde yayımlanan Başvuru Formunu doldurularak, formda istenilen belgelerle mavi plastik dosya şeklinde  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze  elden teslim edilecektir.

 

 

DERS ÜCRETİ KARŞILIĞINDA GÖRELENDİRİLECEKLERDE ARANACAK GENEL ŞARTLAR:

 

1.   Türkiye Cumhuriyeti veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2.   657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen Genel ve Özel şartları taşıyor olmak.

3.   Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4. Sağlık durumunun öğretmenlik görevini yapmasına engel olmamak.

5. Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak. Askerliğini yapmış, askerlikten muaf ya da askerliği 14 Haziran 2019 tarihine kadar tecil edilmiş olmak.(Bakaya kalmamak).

6.   Yurt dışındaki yükseköğretim kuramlarından mezun olanlar bakımından, öğreniminin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denkliği yapılmış olmak.

 

 

İSTENEN EVRAKLAR:

1-Başvuru Formu ==> İndirmek için Tıklayınız!

2-Diploma veya Mezuniyet Belgesi onaylı fotokopisi

3-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

4-Sabıka Kaydı (E-Devlet´ten alınabilir.)

5-Sağlık raporu (Aile hekiminden alınabilir.)

6-Bir Adet Vesikalık Fotoğraf

7-Formasyon belgesi ve diğer sertifikalar(İngilizce-Bilgisayar)

8-Askerlik Durum Belgesi (Erkekler İçin)

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.