ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Viranşehir’de Coşku İle Kutlandı

        viranşehir ilçesin de  24 Kasım Öğretmenler Günü Viranşehir’de çeşitli etkinliklerle kutlandı. 
24 Kasım Öğretmenler Günü Viranşehir’de Coşku İle Kutlandı

        Resmi kutlamalar Viranşehir Hükümet Konağı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.  Kutlama Programı 16.30’da geniş katılımlı ve yemekli bir toplantı ile devam etti. Bir düğün salonunda gerçekleştirilen programa Viranşehir Kaymakam Vekili Ahmet Karatepe, Cumhuriyet Başsavcısı Zekeriya Alper,İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş İlçe Yazı İşleri Müdürü Haşim Yıldız, İlçe Nüfus Müdürü Faysal Turan, İlçe Emniyet Müdürü Esat Uğur, Viranşehir Devlet Hastanesi Başhekimi İlhan Erkan, Siyasi Parti Temsilcileri, STK Başkanları, Gaziler, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

        Programda günün anlam ve önemi ile ilgili bir konuşma yapan Kaymakamı Ahmet Karatepe, eğitimin bilgi yüklü bir birey yerine yüklendiği bilgiyi kendisi ve yaşadığı toplum için hayırda kullanan bir birey yetiştirme süreci olması gerektiğine dikkat çekti. Yapılan yatırımlar ile Türkiye’nin güçlenmesinden içerdeki ve dışarıdaki düşmanların rahatsızlık duyduğunu anımsatan Karatepe, 15 Temmuz Darbe kalkışmasının başarısızlıkla neticelenmesinin Türk Milletinin iman ve inancının bir neticesi olduğunu belirtti.

        Ömer Halis Demir ve Muhammed Fatih Safitürk gibi şehadete aşık vatan evlatları olduğu sürece bu vatanı bölemeyeceksiniz” diyen  Karatepe öğretmenlere seslenerek şunları ifade etti: ” Dünyanın  en güçlü medeniyeti olma yolunda olan devletimizin bu ilerleyişini durdurmak isteyen düşmanlarımıza karşı bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Saflarımızı sık tutacak asla ve asla araya paralel devlet yapılanmasının uşakları gibi münafıkların girmesine izin vermeyeceğiz. İçimize sızmış olan hainlerin tamamını temizleyeceğiz. Evlatlarımızı sarsılmaz bir imanla ve en çağdaş bilgilerle donatacağız. Bu, bana ve sizlere bu uğurda yüklenmiş olan çok önemli ve tarihsel bir görevdir”.

        Karatepe’nin ardından bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, öğretmenlerle bir araya gelmekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı. Ardından emekli olmuş öğretmenlere teşekkür plaketleri Kaymakam Ahmet Karatepe tarafından verildi. Ödül törenini takiben,  mesleğe yeni başlayan öğretmenler Öğretmenlik Andını okudu. Basın mensuplarının unutulmadığı törende eğitime katkı sunan basın mensuplarına teşekkür plaketi verildi. Katılımın çok yüksek olduğu program halk oyunları gösterisi ve Müzik Öğretmenlerinin mini  konseri ile son buldu.

 

Viranşehir de 24 Kasım Öğretmenler Günü Viranşehir’de Coşku İle Kutlandı (3)

Viranşehir de 24 Kasım Öğretmenler Günü Viranşehir’de Coşku İle Kutlandı (1)

Viranşehir de 24 Kasım Öğretmenler Günü Viranşehir’de Coşku İle Kutlandı (4)

   Viranşehir de 24 Kasım Öğretmenler Günü Viranşehir’de Coşku İle Kutlandı (5)

 Viranşehir de 24 Kasım Öğretmenler Günü Viranşehir’de Coşku İle Kutlandı (6)

Viranşehir de 24 Kasım Öğretmenler Günü Viranşehir’de Coşku İle Kutlandı (7)

Viranşehir de 24 Kasım Öğretmenler Günü Viranşehir’de Coşku İle Kutlandı (8)

Viranşehir de 24 Kasım Öğretmenler Günü Viranşehir’de Coşku İle Kutlandı (2)

   Viranşehir de 24 Kasım Öğretmenler Günü Viranşehir’de Coşku İle Kutlandı (9)

 Viranşehir de 24 Kasım Öğretmenler Günü Viranşehir’de Coşku İle Kutlandı (10)

 Viranşehir de 24 Kasım Öğretmenler Günü Viranşehir’de Coşku İle Kutlandı (11)

 Viranşehir de 24 Kasım Öğretmenler Günü Viranşehir’de Coşku İle Kutlandı (14)

Viranşehir de 24 Kasım Öğretmenler Günü Viranşehir’de Coşku İle Kutlandı (13)

 viransehir-24-kasim-karatepe-2

Viranşehir de 24 Kasım Öğretmenler Günü Viranşehir’de Coşku İle Kutlandı (15)

viransehir-24-kasim-karatepe-3viransehir-24-kasim-karatepe-4viransehir-24-kasim-karatepe-5viransehir-24-kasim-karatepe-6viransehir-24-kasim-karatepe-7viransehir-24-kasim-karatepe-8viransehir-24-kasim-karatepe-9viransehir-24-kasim-karatepe-10

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.