ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

3. FAZ Altyapı Okul Bilgilerinin Güncellenmesi

        ÖNEMLİ-ACİL                    Okul Müdürlerinin Dikkatine
                 22.05.2015 ve 07.09.2015 tarihlerinde gönderdiğimiz epostalar ile Eğitimde Fatih Projesi kapsamında 3. Faz Altyapı ihalesi için Okul Bilgi Sisteminden Altyapı ihtiyacı olan okulların bilgilerini güncellemesi istenmişti. Ancak Bakanlığımız tarafından yapılan inceleme sonucu birçok okulun bilgilerini güncellemediği tespit edilmiştir. Bilgi güncellemesi yapmayan okullar Altyapı kapsamına alınmayacak olup tüm sorumluluk okul idarelerine ait olacaktır.  
           Bilgi girişi cbs.eba.gov.tr adresinden yapılacak olup, "Okul Bilgileri" ve "İletişim Bilgileri" alanlarının (kırmızı alanlar) mutlaka doldurulması gerekmektedir. Herhangi bir bilginin eksik girilmesi veya bilgi girişi yapılmaması halinde okulun donanım ihtiyacı hesaplanamayacağından projeye dahil edilmeyecektir. Bilgi girişinin 16.10.2015 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.Daha önceden giriş yapmış ve şifrelerini unutmuşlar ise kullanıcı adı kısmına kurum kodunu yazdıktan sonra "Şifremi Unuttum" butonuna tıklayarak kurumkodu@meb.k12.tr adreslerine gelen yönergeleri takip ederek şifrelerini sıfırlayabilirler.
      Konuyla ilgili tüm okulların bilgi girişlerinin 16.10.2015 tarihine kadar tamamlanması gerekmektedir.             İlgili okul müdürlüklerine önemle duyurulur.          

 

NOT: http://cbs.eba.gov.tr adresine okul girişinde yaşanan problemler için ve diğer sorularınız için cbs@eba.gov.tr adresine kurum e-postasından mail gönderebilirsiniz.                             

Not: Veri girişleri sistemsel sıkıntılardan dolayı 21.10.2015 tarihine kadar uzatılmıştır.

 

Bilgi İçin:
İsmail ASAR-5426893703
Bilişim Teknolojileri İlçe Koord.

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.