ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Akşemsettin İmam-Hatip Ortaokulundan Kutlu Doğum Haftası Programı

Viranşehir İlçesinde Akşemsettin İmam-Hatip Ortaokulu kutlu doğum haftası nedeniyle bir program düzenledi.
Akşemsettin İmam-Hatip Ortaokulundan Kutlu Doğum Haftası Programı

        Akşemsettin İmam-Hatip Ortaokulu, Karacadağ Anadolu Lisesinin konferans salonunda kutlu doğum haftası nedeniyle bir program düzenledi. Programa İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, Viranşehir Kızılay Şube Başkanı Basri Etli, Okul/Kurum Müdürleri, Okulun öğretmen ve öğrencilerinin yanı sıra vatandaşlarda katıldı. Program istiklal marşının okunmasıyla başladı. Sonrasında okulun bir öğrencisi tarafından Kur’an-ı kerim okundu.

        Konuşma yapmak üzere kürsüye çıkan ilçe Kaymakamı Ömer Çimşit “Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’in doğumunun 1446. sene-i devriyesini bir kez daha idrak etmenin huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Peygamber Efendimiz insanların zulme uğradığı, ahlakın ve inancın yoksun olduğu cahiliye döneminde alemlere rahmet olarak gönderilmiştir. O insanların en hayırlısı, sözüne ve yaptıklarına herkesin güvendiği, Allah’ın insanlar içinden seçtiği doğruluk timsalidir. İslam dininin evrensel ve çağlar üstü mesajını taşıyan yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim de O’nun aracılığı ile insanlığa indirilmiş ve tebliğ edilmiştir. 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kutlu Doğum Haftasının; ülkemizde ve tüm dünyada birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzur ikliminin hakim olmasına vesile olmasını diliyor, Viranşehirli hemşerilerimizin, ülkemizin ve tüm İslam aleminin Kutlu Doğum Haftasını tebrik ediyorum.”dedi.

        Programın sonunda 450 öğrenciye kızılay tarafından giyim yardımında bulunuldu.

 

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.