ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Atatürk Ortaokulu Bilim Fuarı Renkli Geçti

İlçemiz Atatürk Ortaokulunuda Tübitak 4006 Bilim Fuarı Düzenlendi. Viranşehir İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit ve Belediye Başkan Yardımcısı Arslan Çiftçi, Atatürk Ortaokulu ve TÜBİTAK iş birliği ile hazırlanan “4006 TUBİTAK Bilim Fuarı’nın ” açılışına katıldı.
Atatürk Ortaokulu Bilim Fuarı Renkli Geçti

        İlçemiz Atatürk Ortaokulunuda Tübitak 4006 Bilim Fuarı Düzenlendi. Viranşehir İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit ve Belediye Başkan Yardımcısı Arslan Çiftçi, Atatürk Ortaokulu ve TÜBİTAK iş birliği ile hazırlanan “4006 TUBİTAK Bilim Fuarı’nın ” açılışına katıldı. Okul yerleşkesinde düzenlenen Bilim Fuarı’nın açılışına katılan İlçe Kaymakamı Çimşit’e Belediye Başkan Yardımcısı Arslan Çiftçi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, Okul Müdürü Soner Korkmaz, Okul Müdürleri ve Öğretmenler eşlik etti. Fuarda Atatürk Ortaokulu Öğrencilerinin Türkiye’de ilk kez düzenlenen Hologram ile adam uçurma projesi ve bilimsel, projeye dayalı düşünme ve araştırma-geliştirme kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla hazırlamış oldukları çalışmalar davetliler tarafından büyük beğeni gördü Başarılı öğrenciler yetişiyor ” Bilim Fuarı’nın açılış töreninde öncesinde kısa bir konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı Arslan Çiftçi, bilim fuarının açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, Bu tür çalışmaların, öğrencileri bilimsel çalışmaya teşvik ettiğini kaydetti.

        Yoğun programından dolayı açılışa sonradan katılan İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit ise, Bilimsel çalışmaların günlük yaşama uyarlandığını dolayısıyla öğrencilerin özgüveninin gelişiminde çok olumlu etki oluşturduğunu kaydederek, Fuarda hazırlanan yaklaşık 20 projenin birbirinden güzel olduğunu söyledi.

 


Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.