ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ateş; Yoğun Bir Eğitim-Öğretim Yılı Bizi Bekliyor

     Viranşehir İhlâs Haber Ajansı Viranşehir Temsilsi, Enver Zincirci okulların açılmasına birkaç gün kala Viranşehir Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş ile özel bir röportaj gerçekleştirdi.
Ateş; Yoğun Bir Eğitim-Öğretim Yılı Bizi Bekliyor

     Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinin eğitim-öğretim durumunun ve beklentilerin ele alındığı röportajda müdür Ateş, yeni eğitim-öğretim yılında başarılarını bir çıta daha yükselteceklerini söyledi. Okulların güvenlik durumuna da değinen Ateş, bu yıl farklı olarak okullarda kurulan güvenlik kameralarının merkezi sistem ile emniyet müdürlüğüne bağlandığını ve kameraların buradan da takip edildiğini kaydetti.

     İlçede Okul Öncesi Öğrenci sayısının 3 bin 980, İlkokul Öğrenci sayısının 21 bin 200, Ortaokul öğrenci sayısı 21 bin 407, Lise Öğrenci sayısının ise 11 bin 393 öğrenci ve toplamda yaklaşık 60 bin öğrenci olduğunu dile getiren Ateş, bu öğrencilere yarınları gösterecek 2 bin 500 öğretmenin görev yapacağını aktardı.

     Dev bir öğrenci ve öğretmen kadrosuna sahip olduklarına işaret eden Ateş, okullarda ise fiziki iyileştirmeler yapılarak yeni eğitim-öğretim sezonuna hazırladıklarını dile getirdi.

     2017-2018 eğitim-öğretim sezonuna hazırlıklı girdiklerini ifade eden Ateş, öğrenci taşıma işine de el attıklarını vurguladı. Tüm servislerin kontrol altında olduğunu ve sıkı denetim yapılacağına işaret eden Ateş, amaçlarının güvenli ve huzurlu bir eğitim ortamı oluşturmak olduğunu belirti.

     Sinan Ateş; “Geçtiğimiz sezonda gerek TEOG gerekse de YGS-LYS sınavlarında büyük başarılar elde ettik. Bunda şüphesiz öğrencilerimizin gayreti ve eğiticilerimizin bilgi, birikim ve özverisi vardı. Bu yıl hedefimizi daha da büyüterek öğrencilerimizi geleceğe daha iyi hazırlama telaşındayız. Bu amaçla tüm hazırlıklarımızı yaptık. Okullarımızı yeniden düzenledik. Öğretmen kadrolarımızı tamamladık. Taşıma servislerimizin ihalelerini şeffaf bir şekilde yaptık. Materyallerimizi gözden geçirdik. Diyeceğim o ki dolu dolu bir eğitim sezonuna hazırız. Yeni eğitim sezon 18 Eylül Pazartesi günü başlıyor. Yeni sezonun tüm ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” ifadelerinin kullandı.

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.