ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beyaz Bayraklı Okullar İçin Ödül Töreni Düzenlendi

Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü denetim elemanlarınca Viranşehir’de temizlik ve hijyen kurallarına uygun bulunan 28 okul “Beyaz Bayrak” almaya hak kazandı. 
Beyaz Bayraklı Okullar İçin Ödül Töreni Düzenlendi

        Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü denetim elemanlarınca Viranşehir’de temizlik ve hijyen kurallarına uygun bulunan 28 okul “Beyaz Bayrak” almaya hak kazandı. Okullara beyaz bayraklarının verilmesi amacı ile Viranşehir Kaymakamlığı Konferans Salonunda tören düzenlendi. Düzenlenen törene Viranşehir Kaymakamı Ömer Çimşit, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, Yazı İşleri Müdürü Haşim Yıldız, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve Muhtarlar katıldı. İstiklal Marşı ile başlayan törende bir konuşma yapan Kaymakam Ömer Çimşit: “ Okullarımızın kalitesi ve standardını belirleme konusunda bir çok kriter vardır. Bunlardan bir tanesine de “Beyaz Bayrak”tır. Okullarımız temizlik ve hijyen başlığı altından birçok kritere tabi tutuluyor. Okulumuz belli bir kriterin üzerine çıkıyorsa beyaz bayrak almaya hak kazanıyor. Temizlik ve hijyenin yanında farklı kriter ve kıstaslar vardır. Sınavlar, sosyal etkinlikler gibi birçok konularda Milli Eğitim Bakanlığı okullarımızı değerlendiriyor. Bu konuların hepsinin ayrı ayrı önemi vardır. Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizler her konuda iddialıyız. İddialı olmalıyız. Bu konuda Müdürlerimiz, Şube Müdürlerimiz, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz elinden gelen gayreti gösteriyor. Bizim de onlara destek vermemiz gerekiyor. Kamu kurumları olarak bizler gereken desteği veriyoruz. Aynı zamanda muhtarlarımız ve vatandaşlarımızın da aynı desteği vermesi gerekiyor. Milli Eğitim camiasına her geçen gün desteğin artığını görüyoruz. Buda bizi sevindiriyor. Son 3 – 4 yıldır uygulanan “Beyaz Bayrak” uygulamasında bu yıl Şanlıurfa genelinde 58 okul beyaz bayrak almaya hak kazandı. Bu okullardan 25 tanesi Viranşehir İlçemizdeki okullardan oluşuyor. Beyaz Bayrak’ta Viranşehir ilçesi olarak açık ara birinciyiz. Bundan sonraki süreçte Beyaz Bayrağı elimizde bulundurmak, muhafaza etmek gerekiyor. Yine denetimler olacaktır. Aynı ciddiyetle çalışmalara devam edilmelidir. Viranşehir’de 25 okulumuzun Beyaz Bayrak almasını önemsiyoruz. Bu başarının elde edilmesinde şüphesiz okul idaresi ve İlçe Milli Eğitim kadar öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin de katkısı vardır. Ben emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu konuda muhtarlarımızın da önemli bir gayreti var. Bu konuda kendilerine özel olarak teşekkür etmek istiyorum” dedi. Yapılan konuşmanın ardından Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okullar ödüllerini Kaymakam Ömer Çimşit, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş ve Şube Müdürlerinin elinden aldı. Program çekilen hatıra fotoğraflarının ardından son buldu.


Beyaz Bayrak Birincisi Virnşehir’de Tören Yapıldı

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.