ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beyaz Bayrakta İl Şampiyonu Olduk

Viranşehir Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 25 okul yapılan denetimlerde beyaz bayrak aldı.
Beyaz Bayrakta İl Şampiyonu Olduk

Viranşehir Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 25 okul yapılan denetimlerde beyaz bayrak almaya hak kazandı. İl Milli eğitim Müdürlüğünün yaptığı denetimler ve incelemeler sonucu kriterleri geçen okullara temizlik ve hijyeni temsil eden beyaz bayrak ödülü verildi.

Eğitim öğretim kurumlarının denetimleri sürüyor. İl genelinden sürdürülen çalışmalar neticesinde Viranşehir’de 25 okul beyaz bayrağa sahip oldu. Viranşehir en çok bayrağı alarak il genelinde en çok beyaz bayrağa sahip ilçe oldu.

Viranşehir Kaymakamı Ömer Çimşit, başarılarından dolayı emeği geçen İlçe Milli Eğitim çalışanlarını tebrik etti Üstün başarılarının devamını diledi.

Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, çocukların daha sağlıklı ortamda eğitim-öğretim görmesi için daha fazla çalışacaklarını kaydetti. Her yıl eğitim imkân ve olanaklarının arttığını dile getiren Ateş, fiziki şartların iyileştiğini anlattı. Sağlıklı düşünce ve gelişiminin sağlıklı bir ortamda oluşacağını hatırlatan Ateş, bu konuda ciddi bir gayret içerisinde olduklarını vurguladı.

Ateş, Viranşehir’in eğitim-öğretim açısından daha büyük başarılar elde edeceğinden şüphesi olmadığını vurguladı.

BEYAZ BAYRAK NEDİR? 

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığımız arasında imzalanan protokoldür.

 

Viranşehir´e Beyaz Bayrak

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.