ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çadırkente Öğrenciler Karne Heyecanı Yaşadı

        Viranşehir Kaymakamlığı bünyesinde faaliyet yürüten AFAD Viranşehir Konaklama Tesislerinde eğitim gören Suriyeli öğrenciler karne heyecanı yaşadı.
Çadırkente Öğrenciler Karne Heyecanı Yaşadı

        Viranşehir Kaymakamlığı bünyesinde faaliyet yürüten AFAD Viranşehir Konaklama Tesislerinde eğitim gören Suriyeli öğrenciler karne heyecanı yaşadı. Suriyeli öğrencilerin karne heyecanına Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş ve Çadırkent Kamp Müdürü Zeki Kaya ortak oldu.

        Viranşehir Çadırkentte okulları tek tek ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, yürütülen eğitim faaliyetleri hakkında Kamp Müdürü Zeki Kaya’dan bilgi aldı. Suriyeli öğrencilere karnelerini veren Ateş, öğrencilerle Türkçe diyalog kurdu. Öğrencilerin Türkçe’yi güzel bir şekilde konuşmalarından dolayı memnuniyetini dile getiren Ateş, emeği geçen herkese teşekkür etti.

        Karne töreni sonunda bir açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş: “Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye´ye sığınan Suriyeli ailelerin çocukları ile karne heyecanına ortak olmanın sevincini yaşıyoruz. Suriyeli misafir öğrencilere en üst seviyede eğitim görmeleri için hükümetimiz gereken desteği veriyor. Burada eğitim gören öğrenciler okullarını ve öğretmenlerini çok seviyor. Geleceğe dair umutları ve hayalleri var. Kimi doktor kimi öğretmen olmak istiyor” dedi. Kamp Müdürü Zeki Kaya Suriyeli öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığın müfredatına uygun eğitim verildiğini kaydetti. Suriyeli öğrencilerin tören sonunda seslendirdiği Türkçe şiir ve şarkılar heyetin büyük beğenisini kazandı.

 


Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.