ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dikmeler Ortaokulunun Büyük Başarısı

          Dikmeler Ortaokulu 8. sınıf öğrencilerinden Adnan GÜZEL’in, okulun Teknoloji ve Tasarım dersi öğretmeni Sn. Mustafa Erdal HARMAN’ın rehberliğinde gerçekleştirdiği “Çek Gelsin Çöp” adlı projesi il birinciliğini kazandı.
Dikmeler Ortaokulunun Büyük Başarısı

          Türk Patent Enstitüsü, genç zihinlerin düşünme becerilerini geliştirmenin gelecekte ülke ekonomisine katacağını dinamizmi dikkate alarak, Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı ve Temel Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliğiyle ilköğretim okullarının 7 ve 8. sınıflarında okutulan Teknoloji ve Tasarım Dersi kapsamında öğrencilerin yaptıkları çalışmaların “Şimdi Düşünme Zamanı Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğrenci Etkinlikleri 2015” için  06.05.2015 tarihleri arasında ilimizde yapılan seçmelerde Dikmeler Ortaokulu 8. sınıf öğrencilerinden Adnan GÜZEL’in, okulun Teknoloji ve Tasarım dersi öğretmeni Mustafa Erdal HARMAN’ın rehberliğinde gerçekleştirdiği “Çek Gelsin Çöp” adlı projesi il birinciliğini kazandı. Proje özellikle çöp değiştirirken yaşadığımız sıkıntıları bitirecek gibi görünüyor.

          Türkiye genelinde seçilen en iyi 164 proje arasına giren eser, 22-23 Mayıs tarihlerinde Ankara’da düzenlenecek sergide ilimizi temsil edecektir. Başarılarından dolayı sevgili öğrencimizi ve değerli Teknoloji ve Tasarım Öğretmenleri Mustafa Erdal HARMAN, Derviş AVAN ve Sabiha HEPSAĞ tebrik ediyoruz.

 

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.