ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dünya Engelliler Gününde Viranşehir’deki Engelliler Unutulmadı

      Viranşehir ilçe Kaymakamı Dr Huzeyfe Citer’in katılımı ile Tevfik Fikret Kurtcan İlkokulu’nda yetim ve engelli çocuklarla “Değerler Eğitimi” kapsamında etkinlik düzenlendi.
Dünya Engelliler Gününde Viranşehir’deki Engelliler Unutulmadı

      Etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağır, Şube Müdürleri, okul idaresi  ile  öğrenci velileri katıldı.
Tevfik Fikret Kurtcan İlkokulu Müdürü Mehmet burhan öztemel günün anlam ve önemi ile ilgili kısa bir konuşma yaparak, başta Kaymakamımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürü olmak üzere emeği geçen herkese destek ve katılımlarından dolayı teşekkür etti.
Yetim ve özel eğitim öğrencileri ile yakından ilgilenen Kaymakam Dr Huzeyfe Citer öğrencilerle birlikte yemek yedi ve fakir ve yetim öğrencilere giyecek yardımına bulunarak Etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

      Çıkarılan yasalar ve yapılan düzenlemelerle ülkemizdeki engellilerin durumu iyileştirilmeye çalışılıyor. İlçemizde Rehberlik Araştırma Merkezi ile Engelliler  İş Eğitimi Uygulama Okulunun faaliyete geçmesiyle bu durumda olan çocuklarımızın eğitimine büyük katkı sağlayacağının önemine değindi. Durup geriye baktığımızda bu günkü engelli kardeşlerimizin durumunun daha iyi olduğunu görüyoruz. Sosyal ve  maddi açıdan engelli kardeşlerimizin yanındayız. Bu süreçte vatandaşlarımızın da engellilere gereken hassasiyeti göstermesi gerekiyor. Toplum olarak el birliği ve dayanışma içinde engelliler önündeki engelleri kaldırmalıyız” dedi.
Etkinliğin sonunda okul annesi Münibe Kurtcan’ın öğrencilere hediye etmiş olduğu giyecekler öğrencilere verildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.