ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimci Yazar Ahmet Balıbey’den "Özlenen Gençlik" Konferansı

          TBMM Müşaviri Eğitimci Yazar Ahmet Balıbey “Gençlikte Bulunması Gereken Vasıflar ve Özlenen Gençlik” konulu konferans verdi.
Eğitimci Yazar Ahmet Balıbey’den "Özlenen Gençlik" Konferansı

          TBMM Müşaviri Eğitimci Yazar Ahmet Balıbey “Gençlikte Bulunması Gereken Vasıflar ve Özlenen Gençlik” konulu konferans verdi.
Viranşehir Belediyesi Ömer Halisdemir Konferans Salonunda Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen konferansa İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ömer Çimşit, Belediye Başkan Yardımcıları Halaf Kete, Mahmut Şık, Arslan Çiftçi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş ve Şube Müdürleri, İlçe Müftüsü Kamil Oktay, Öğretmenevi Müdürü Halil Topkan, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, STK Başkanları, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
 
                Eğitimci Yazar Ahmet Balıbey, tarih yazan bir toplumun çocukları olarak ülkemizdeki gençliğin daha aktif olması gerektiğini ifade ederek: “Gelecek neslin büyüyen ve gelişen Türkiye’ye katkı sağlayabilmesi için geçmiş tarihimizi bilmeleri gerektiğini ifade eden Balıbey, tarihteki zaferlerimizin unutturulmaya çalışıldığını söyleyerek, “Tarihteki birçok önemli şahsiyetlerimizi bizlere unutturmaya çalışıyorlar. Bizim hedefimiz tarihimizdeki önemli şahsiyetlerimizi ve değerlerimizi gün yüzüne çıkararak yeni nesle bunları aktararak, yeni neslin bu şuurla yetişmesini sağlamak.” şeklinde konuştu.
 
                Ülkenin çok okuyan ve düşünen gençliğe ihtiyacı olduğunu söyleyen Balıbey, “Çok okuyan ve üreten bir gençliğe sahip olduğumuzda hiçbir güç bizim karşımızda duramayacaktır. Bizim davamız kendi içimizde bir ve güçlü olmak. Mazlum ve mağdurların yanında olmaktır.” dedi.
 
Gençliğimize Güveniyoruz
 
                TBMM Müşaviri Eğitimci Yazar Ahmet Balıbey’e yaptığı konuşmadan dolayı teşekkür eden Kaymakam Çimşit yaptığı konuşmada: “ Gençliğimize güveniyoruz ve bunu her fırsatta dile getiriyoruz. Bizden önceki neslin en büyük eksikliklerinden biri öz güven eksikliği. Hocamız konuşmalarında ifade ettiler; sen yapamazsın, sen başaramazsın, bu iş seni aşar, lafını maalesef bir nesil gerek aile ortamında gerekse eğitim ortamında duydular. Onun için bizler sizlere özellikle ifade ediyoruz: “Biz sizlere güveniyoruz.” Bu güvenin karşılığı olarak sizden kendinize her konuda güvenmenizi istiyoruz.
           
                 İçinizde güvenle birlikte bir şeye daha güvenin. Kalbinizde imana ve inanca güvenin. 15 Temmuz akşamı gördük. 15 Temmuz akşamı bu Aziz Millet 250 şehit vermiştir. Ama kalbindeki imana ve inanca zerre kadar şüphe duymamış, hiç tereddüt etmemiştir. İşte kalbinizdeki imana ve inanca inanırsanız, karşınızda kim olursa olsun, neyle gelirse gelsin; tank, top, tüfek, uçak, helikopter başarıya ulaşamaz. Başarmanın, hedefe ulaşmanın birinci koşulu, kendinize güvenmektir. Kalbinizdeki imana ve inanca güvenmektir. Bu güzel günde aramızda olduğu için değerli Hocamız Ahmet Balıbey’e sizler adına, ilçemiz adına, Viranşehir adına, ilimiz adına teşekkür ediyorum” dedi. Konferansın sonunda Kaymakam Çimşit, TBMM Müşaviri Eğitimci Yazar Ahmet Balıbey’e teşekkür plaketi takdim etti.

 


Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.