ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hadi Kutlu Kız Meslek Lisesinden Bilim ve Teknoloji Fuarı

        Okulun bahçesinde açılan Fuar büyük bir hayranlık uyandırdı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağır; Okul idaresini ve öğrencileri yaptıkları güzel çalışmalarından dolayı tebrik etti.
Hadi Kutlu Kız Meslek Lisesinden Bilim ve Teknoloji Fuarı

        Okulun bahçesinde açılan Fuar’a, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağır, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Haşim Yıldız, İlçe Emniyet Müdürü Esat Uğur, Milli Eğitim Şube Müdürü Nedim Özkan, Milli Eğitim Şube Müdürü Şehmus Hare, Milli Eğitim Şube Müdürü Osman Arpag, Kaymakamlık Proje Ofisi Sorumlusu Fethi Üncal, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mehmet Özbilek, Viranşehir Gençlik Merkezi Müdürü Çetin Gören, Okul Müdürü Sedat Gören, , Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

        Fuarın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Sedat Gören, Okul tarihinde kendi öz kaynakları ile bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğu ve gururu içerisinde olduğunu belirterek, Fuarda emeği geçen Öğretmen ve Öğrencileri fedakar ve özverili çalışmalarından dolayı tebrik etti. Gören; " Öğrencilerimiz ve danışman öğretmenlerimizle birlikte, okulumuzda bir ilk olan "Bilim ve Teknoloji Fuarı" nı gerçekleştirmiş olmanın, haklı gurur ve sevincini yaşadık.Gerçek manada, Bilim Fuarlarının ne denli zahmetli, büyük emek ve fedakarlık gerektirdiğini yakinen müşahade ettik. Bu zorlu sürece hazırlanırken, TÜBİTAK hibesi almadan, öğretmen ve öğrencilerimizle maddi ve manevi tüm zorluklara göğüs gererek, daha önce sosyal-kültürel ve sportif etkinliklerimizdeki başarılarımıza, BİLİMSEL başarıları da eklemek istedik.İstedik ki öğretmen danışmanlığında, öğrencilerimiz, bu özgüven duygusuyla hareket ederek, araştırmaya yönelsin, kendini geliştirsin ve daha önemli buluşlara vesile olsun.Sahi, daha önemli buluşlar neden Viranşehirden çıkmasın ki? 2015 Nobel Kimya Ödülü sahibi Prof. Aziz SANCAR, komşu ilimiz Mardin´in Savur ilçesinde, orta gelirli çiftçi bir aileden gelmiyor muydu? " diyerek konuşmasını tamamladı.

        İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağır, Okul idaresini ve öğrencileri yaptıkları güzel çalışmalarından dolayı tebrik etti.

 

        Yapılan konuşmalardan sonra öğretmen ve öğrencilerin yaptıkları çalışmalar davetlilere tanıtılarak bilgi verildi.

 

 

29-04-201629-04-201629-04-201629-04-201629-04-2016

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.