ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitim Merkezi Ulusal Koordinatörler Projesi Uluslar Arası Konferansı Düzenlendi

İlçemiz Halk Eğitim Merkezi Avrupa Yetişkin Öğrenme Gündemi İçin Ulusal Koordinatörler projesi Uluslar arası Konferansı’na Güneydoğu Anadolu Bölgesi adına davet edildi. Davete Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Yılmaz Müdür Yardımcısı Murat Doğanoğlu ve Halk Eğitim Merkezi Öğretmenlerinden Hasan İlcan katıldı. 
Halk Eğitim Merkezi Ulusal Koordinatörler Projesi Uluslar Arası Konferansı Düzenlendi

İlçemiz Halk Eğitim Merkezi Avrupa Yetişkin Öğrenme Gündemi İçin Ulusal Koordinatörler projesi Uluslar arası Konferansı’na Güneydoğu Anadolu Bölgesi adına davet edildi. Davete Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Yılmaz Müdür Yardımcısı Murat Doğanoğlu ve Halk Eğitim Merkezi Öğretmenlerinden Hasan İlcan katıldı. İstanbul Conrat Otel de düzenlenen konferansta davetli Halk Eğitim Merkezleri çalışmalarını tanıtan sergiler açarak Merkezlerini ve yörelerinin kültürel tanıtımını yaptı. Türkiye genelinden konferansa sınırlı sayıda Halk Eğitim Merkezi davet edilirken, Konferans Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün koordinasyonunda düzenlendi.

Konferansın açılışında Genel Müdürlüğün tanıtımı yapıldı ardından İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Faruk Yelkenci adına Hayat Boyu Öğrenmeden Sorumlu Müdür Yardımcısı konuşma yaptı. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Sedat Abdulhekimoğulları projenin hedeflerini anlattığı konuşmanın ardından, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza Altunel konuşma yaptı. Proje tanıtım konuşmasını Dr. Faruk Şenyayla’nın yaptığı konferansta İsmek, Balmek Gazmek gibi Büyük Şehir Belediyelerinin Yetkilileri Belediyelerin çalışmalarını tanıttı. Avrupa da yapılan çalışmaları Yetişkin Eğitiminde Avrupa örnekleri Başlığı altında İspanya İstanbul Baş Konsolosluğu Eğitim Ataşesi Frandsco Menedez, Avrupa Yetişkin Öğrenme Gündemi Litvanya Koordinatörü Dalie Siaulytiene Avrupa’daki uygulamalardan örnekler verdiği konferansta Uludağ Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve Balıkesir Üniversitesinden Akademisyenler gündeme dair çeşitli konuşmalar yaptılar.

Konferansın Öğleden sonraki oturumunda konuşmacı olarak kürsüye çağrılan Viranşehir Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Yılmaz yaptığı konuşmada; İlinin ve bölgesinin kültürel tanıtımını yaptı. Konuşmasında, Halk Eğitim Merkezinin çalışmalarını ve hedeflerini anlattı. Yaptığın konuşmanın ardından dikkatleri Şanlıurfa/ Viranşehir Halk Eğitim Merkezinin çalışmalarına çekmeyi başaran Müdür Yılmaz, Viranşehir Halk Eğitim Merkezi Standının ilgi odağı haline getirdi. Konuşmasının son cümlelerini Viranşehir Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün verdikleri desteklerden dolayı teşekküre ayıran Müdür Yılmaz; “Verimli geçen bir etkinlikte, İlimi ve İlçemi en iyi şekilde temsil ettiğimden dolayı çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

 

20-10-201720-10-201720-10-201720-10-201720-10-201720-10-201720-10-2017

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.