ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İbni Sina Sağlık Meslek Lisesi Öğrencileri Sahaya İndi

Viranşehir İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri bir ilki gerçekleştirerek alanları ile ilgili eğitimlerini uygulamalı olarak yaptılar.
İbni Sina Sağlık Meslek Lisesi Öğrencileri Sahaya İndi

Viranşehir İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri bir ilki gerçekleştirerek alanları ile ilgili eğitimlerini uygulamalı olarak yaptılar. Okul Müdürü Salih Arslan yapılan çalışmalar hakkında gazetemize bilgi vererek şunları söyledi.

"Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi’ kapsamında Viranşehir İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak 09.01.2018 tarihinde  önceden köy muhtarı ve sivil toplum kuruluşları ile iletişime geçerek Altınsu Köyü’ne ziyarette bulunduk. Projemizin amacı ihtiyaç sahibi olan aileleri bilgilendirmek ve sağlık taramasından geçirmekti. İbni Sina ailesi olarak sağlık kontrolleri gerçekleştirildi. Aile planlaması, sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite, kan grubu belirleme, şeker ve tansiyon ölçümleri, nabız ve oksijen düzeyi ölçümü yapıp köyde bulunan 54 kişiye sağlık hizmeti verdik. Zamanımızın artması sebebiyle Viranşehir merkezde bulunan Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğretmenleri ve iş kur elemanlarına da aynı uygulamaları gerçekleştirdik.

Bu hizmeti yürütürken öğrencilerimize kazandırdıklarımız sahip oldukları milli, manevi, ahlaki, insani, kültürel değerleri geliştirmelerine yardımcı olup ihtiyaç sahibi olanlara yardım edip öğrencilerde sevgi,saygı, merhamet duygularını aşılamaktı. Okul olarak en önemli hedefimiz ise gerçek hayatta iş başı eğitimleri ile yaparak yaşayarak öğrenmeyi sağlamaktı.

Hedefler doğrultusunda köyde bulunan vatandaşlarımıza ve Viranşehir’de öğretmenlerimize uyguladığımız bu uygulama sonucunda olumlu dönütler aldık. İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak hayata dokunmaya devam edeceğiz" dedi.

 

Projeye Katılan Öğretmenler                     Projeye Katılan Öğrenciler

İlyas AZAMLI  (Beden Eğitimi öğrt.)                Mehmet Kaba Hilal ASLAN               
Hanife GÖK (Sağlık Hizmetleri öğrt.)               Hüseyin Taşlı  Hatice Arkalı
Gülperi CAN (Sağlık Hizmetleri öğrt)               Goncagül Akgün   Berivan Yoldaş
Bünyamin URTEKİN (Beden Eğitimi öğrt)         Melek Karakeçili   Berfin Karasu
Zeynep ÖZCAN  (Türk Dili ve Edebiyatı Öğrt)   Kevser Kaynak   Zekiye Yacan


Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.