ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Hayat Boyu Öğrenme Değerlendirmesi Toplantısı Yapıldı

 İlçe hayat boyu öğrenme, halk eğitimi planlama ve iş birliği komisyonu; ilçedeki resmi, özel ve sivil toplum kuruluşları ile hayat boyu öğrenme kapsamında yaygın eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, planlanması, ortaya çıkan güçlüklerin değerlendirilmesi, merkezler arasında iş birliği ve koordinasyon sağlanması, etkinliklerin birlikte planlanması ve uygulamaya konulması, hizmet tekrarı ve kaynak israfının önlenmesi ve verimliliğin artırılması amacıyla İlçe Kaymakamımız Ömer Çimşit başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sinan Ateş’in de katılımı ile toplantı düzenlendi.
İlçe Hayat Boyu Öğrenme Değerlendirmesi Toplantısı Yapıldı

    Viranşehir Kaymakamlığı Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sinan Ateş, Belediye Başkan Yardımcısı Arslan Çiftçi, İlçe Hayat Boyu Öğrenmeden Sorumlu Şube Müdürü Ekrem İştin, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Yılmaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Sıraç Yolcu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İbrahim Halil İmamoğlu, Gençlilk Merkezi Müdürü Şeyhmus Bayram, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mehmet Özbilek, STK Temsilcileri Okul Müdürleri ile Harran Üniversitesinden Temsilciler katıldı.

                Toplantının açılışında 2016-2017 yılının değerlendirilmesi yapıldı. 2017-2018 Öğretim yılında yapılacak çalışmalar gündeme alındı. Kaymakamımız Ömer Çimşit yaptığı değerlendirmede tüm kamu kuruluşlarının Halk Eğitim Merkezi ile koordinasyon içerisinde bulunmasının önemine değinerek, ilçedeki Sivil Toplum Kuruluşlarının da bu koordinasyonun içerisinde olmasının önemine değindi. Toplantıda ilçede yaşayan vatandaşların eğitim olanaklarına erişilebilirliğinin artırılmasını isteyen Kaymakamımız Ömer Çimşit özellikle üniversiteye hazırlık kursları ile okuma-yazma kurslarında tüm ilçe kuruluşlarının işbirliği içerisinde olmasını istedi.  Yaklaşık iki saat süren toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sinan Ateş yapılan çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunarak DYK kurslarında gelinen son noktaya değindi. Okuma-Yazma öğrenme çalışmalarına büyük bir hız verildiğinin altını çizen Ateş, okur-yazar tek bir vatandaşımız kalmayana kadar çalışmalara devam edileceğinin altını çizdi. Katılımcıların görüş ve önerilerin de alındığı toplantıda, ilçemizde yürütülecek olan kültürel çalışmalarında planlaması yapıldı.

 

24-01-201824-01-201824-01-2018

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.