ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

iLÇE KAYMAKAMI ÖMER ÇİMŞİT TYT ve YKS KAMPINI ZİYARET ETTİ

Viranşehir İlçe Kaymakamı Sayın Ömer Çimşit, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Lise Son sınıf öğrencilerine yönelik olarak Pazar günü başlayan ve bir hafta sürecek olan yatılı TYT ve YKS Hazırlık Kampını ziyaret etti.
iLÇE KAYMAKAMI ÖMER ÇİMŞİT TYT ve YKS KAMPINI ZİYARET ETTİ

Viranşehir İlçe Kaymakamı Sayın Ömer  Çimşit’in Lise son sınıf öğrencilerine yönelik TYT ve YKS Hazırlık Kampı ziyaretine İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sinan Ateş, Viranşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Çoban, Şube Müdürü İlyas Koyuncu ve Zeydan Kurt ,Viranşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ahmet Bilen  Hadi Kutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sedat Gören eşlik etti.

Pazar günü başlayan TYT VE YKS hazırlık kampına Viranşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 100 erkek öğrenci, Hadi Kutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden  60 kız öğrenci katıldı. Yatılı olarak bir hafta sürecek olan kampta öğrencilere TYT ve YKS´de çıkacak Matematik, Türkçe, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih ve Coğrafya alanlarındaki sorular ile ilgili uzman öğretmenler tarafından destekleyici etkinlikler düzenleniyor. Bunun yanında öğrenciler denemelere tabi tutuluyor, öğrencilere yönelik sosyal ve sportif aktiviteler yapılıyor.

Öğrenciler ile bir araya gelen İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit öğrencilerin üniversite sınavlarına hazırlanmalarına destek olmak amacıyla üniversiteye hazırlık kampı projesini hayata geçirdiklerini belirterek: “Üniversite sınavına hazırlanmak zorlu bir süreçtir. Bu zorlu süreçte öğrencilerimize destek olmak istedik. Öğrencilerimizin sınavlara hazırlarken moral motivasyonlarının yüksek olmasının çok önemli olduğuna inanıyoruz.  İlçemizden üniversiteyi kazanana öğrenci sayısını en yukarıya taşımak istiyoruz. Sınavlardan başarı ile çıkacak öğrencilerimizin Türkiye´nin geleceği olacaklar. Bu ülkeyi yönetecek kuşaklar bu sıralardan geçiyor. Bizlerde bu sıralardan geçerek bu hazırlık süreçlerini yaşayarak bu günlere geldik. Her zaman dile getirdiğimiz gibi öğrencilerimize kendilerine inanmalarını, özgüvenlerini yükseltmesini istiyoruz. Öğrencilerimize her konuda destek olmaya devam edeceğiz. Tüm öğrencilerimize başarılılar diliyorum” dedi.

Öğrenciler kendilerine yönelik düzenlenen Yatılı Hazırlık Kampı’ndan memnun olduklarını ve daha uzun süreli bir kampın daha düzenlenmesini istediklerini dile getirdi 

Ziyaret çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

02-02-201802-02-201802-02-201802-02-201802-02-201802-02-201802-02-201802-02-201802-02-201802-02-201802-02-2018

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.