ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Bilgilendirme Sunumu

Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce iş ve işlemler, kurumun faaliyetleri ve gerçekleştirilen projelerle ilgili bilgilendirme sunumu yaptı.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Bilgilendirme Sunumu

Viranşehir Kaymakamlığı Konferans Salonunda yapılan bilgilendirme toplantısına Kaymakam Ömer Çimşit, Belediye Başkan Yardımcısı Arslan Çiftçi, Yazı İşleri Müdürü Haşim Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, İlçe Nüfus Müdürü Faysal Turan, İlçe Müftüsü Kamil Oktay, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Siraç Yolcu, Devlet Hastanesi Başhekimi İlhan Erkan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İbrahim Halil İmamoğlu, Gençlik Merkezi Müdürü Şehmus Bayram, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Cemal Çalışkan, PTT Viranşehir Şube Müdürü İbrahim Halil Ekinci, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ekrem İştin, Zeydan Kurt, İlyas Koyuncu, Mehmet Şirin Esen, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, STK Başkanları, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Sunumda İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, İlçe Eğitimi hakkında istatistiki bilgiler ile Viranşehir´de açılan bilimsel laboratuar, mezun olacak öğrencilere yönelik uygulanan deneme sınavları, TEOG Sınavlarına yönelik gerçekleştirilen sınavlar, Beyaz Bayrak alan okullar, TÜBİKAK Bilim Fuarında kabul edilen projeler, okullar arası münazara yarışmaları, Sağlık Lisesi tarafından yapılan sağlık taramaları, Pansiyonların durumu, taşımalı eğitimin durumu, okullarda başlatılan tadilat çalışmaları, beslenme dostu projesi, okulların ağaçlandırılması konularında katılımcılara bilgi verdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde eğitim kalitesi ve kurumlar arasında koordinasyonun sağlanması için AR-GE Birimi ile Özel Büro kurduklarını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, kurumsallaşma yolunda önemli adımlar atıldığını kaydetti.

Konuklara bir konuşma yapan Kaymakam Ömer Çimşit, aylık gerçekleştirilen ve halka açık yapılan toplantılar ile kamu kurumlarının işleyişi hakkında bilgi verildiğini ifade etti. Kaymakamımız Sayın Ömer Çimşit, toplantıların sonunda gerçekleştirilen sunumun alınarak daha detaylı incelenerek bilgi almak için ilgili kuruma müracaat edilebileceğini kaydetti.

Daha sonra Kaymakam Ömer Çimşit ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş katılımcıların sorularını cevaplandırdı.

 

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.