ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Halep Seferberliği

        Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Halep’te yaşayan Suriyeli vatandaşlar için yardımlaşma kampanyası başlatıldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Halep Seferberliği

        Viranşehir ilçe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Halep’te mağdur olan Suriyeli vatandaşlar için yardım kampanyası düzenlenirken, yardım kampanyasına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm kurum ve okullar dahil edildi.
        Konu ilgili açıklama yapan İlçe Milii Eğitim Müdürü Sinan Ateş,"Dünyanın bir çok yerinde savaşların olduğu, terörizmin zirve yaptığı günümüzde geleceğimiz olan çocuklarımıza fedakarlık, yardımlaşma ve merhamet duygularını göstermek adına ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm kurumlarımız Halepli kardeşlerimizin yararlarını sarmak adına topyekün yardım kampanyası başlattık.
        Kampanyaya katkı sunacak olan idareci, öğretmen, öğrenci ve tüm Viranşehir halkına şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum. Yapılan yardım organizasyonda okul yöneticilerimiz, rehber öğretmenlerimiz ve sınıf öğretmenlerimiz sınıfları dolaşarak sosyal sorumluluk duygusunun çocuklarımıza anlatarak, sınıflarda video gösterimi ve resim çalışmaları gibi etkinlikler yapılıyor. Ayrıca para, battaniye, ayakkabı, kazak ve mont gibi giyeceklerin toplanması için okul müdürü, rehber öğretmen, bir sınıf öğretmeni ve okul aile birliği başkanı bir komisyon oluşturdu. Toplanan paralar Kızlılay ve Diyanet Başkanlığı hesabına yatırılarak bir dekontu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilecek. Yardımlaşma organizasyonuna velilerimizin katılımını da sağlıyoruz. İmkanlar dahilinde okul bahçesinde sıra yapılarak, yardım toplanıyor. Gün kardeşlerimize sahip çıkma günüdür. 15 Temmuz İmam Hatip Ortaokulu Halep’in her zaman yanındadır." dedi.

 

Viranşehir İlçe Milli Eğitim Mürlüğünden Halep Seferberliği (2)

Viranşehir İlçe Milli Eğitim Mürlüğünden Halep Seferberliği (1)

Viranşehir İlçe Milli Eğitim Mürlüğünden Halep Seferberliği (3)

 Viranşehir İlçe Milli Eğitim Mürlüğünden Halep Seferberliği (4)

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.