ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ömer SAĞIR´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

                   Geleceğimizin mimarı saygıdeğer öğretmen arkadaşlarım…      Öğretmenlik, mesleklerin en kutsalı ve en yücesidir. Bu mesleği ifa ederken; sizlere emanet edilen yavrularımızı, geçmişine bağlı geleceğine güvenle bakan, Memleketini ve Milletini seven, Şanlı Ecdadımıza layık nesiller olarak yetiştireceğinize inancım tamdır.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ömer SAĞIR´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

             İnsanın ve onun meydana getirdiği cemiyetlerin yetişmesinde çok büyük payı olan öğretmenlik, en yüce ve en kutsal bir meslektir. Unutmamalıyız ki; Öğrencilerimizi modern fen ilimleri ve teknik bilgilerle donatırken, onun manevi veçhesini de ahlâki yönden yetiştirmek suretiyle, gerçek bir eğitim verebildiğimiz ölçüde, başarımız artacak ve yetişen nesillerimizde üstün vasıflı, Vatanına, Milletine, Bayrağına, ailesine ve insanlığa faydalı bireyler yetişecektir.

 

Saygıdeğer meslektaşlarım; Eğitimde kaybedeceğimiz hiçbir fert yoktur. Bizler için en büyük kayıp eğitim eksikliğidir. Bunun için bütün öğretmenlerimizin, bu konuda yoğunlaşması ve her öğrencinin bilgi seviyesine göre eğitim verilmesi gerekmektedir.

 

Bütün öğretmen arkadaşlarımın bu düşüncede olduğuna inancım tamdır. Bu nedenle, bir eğitimci olarak, her an vicdani muhasebe içinde olmamız gerektiğini hiçbir zaman unutmamalıyız. 

 

Kıymetli meslektaşlarım, öğretmen her haliyle rehber bir kişidir. Tavır ve hareketleri zihinlere yerleşen, okul ve okul dışında ayrı ayrı vasıfları şahsında toplayan bir rehberdir. Bu güzel hedeflere erişmenin şerefi ve haklı gururu sizlerin olacaktır. Başöğretmen Atatürk’ün “Muallimler! Yeni Nesil sizin eseriniz olacaktır.” veciz söz ile görevimizin ne kadar önemli ve hassas olduğunu vurgulamak isterim.

 

Bu duygularla, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anarken, emekli ve görevi başında bulunan değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler kutlar, kucak dolusu sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunarım.

 

 

 Ömer SAĞIR

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.