ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Öğrencilerinden Demokrasi Şöleni

          2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi Uygulaması” kapsamında ilçemiz temsilci seçimleri 05.12.2014 Cuma günü saat: 09:00’da Mustafa Kemal İlkokulu konferans salonunda yapıldı.
İlçemiz Öğrencilerinden Demokrasi Şöleni

 

Daha önce tüm okullarda yapılan seçimlerde, “Okul Öğrenci Meclis Başkanı” seçimiyle okullarda meclis başkanı olarak seçilen öğrenciler oy kullandı. İl öğrenci meclis üyeliğine seçilmek için 13 aday arasında yapılan oylamada ilçemizi temsil edecek 3 ilçe temsilcisi (İl Öğrenci Meclis Üyesi) ve aldıkları oylar şöyle oldu;

 

1.       Engin Fırat ÇERİ – Viranşehir Fen Lisesi – 21 Oy

2.       Zafer YAZMALAR – Viranşehir Anadolu Lisesi – 12 Oy

3.       Rozerin DERİNTAŞ – Viranşehir Kız Anadolu Lisesi – 9 Oy 

 

Şube Müdürü Ömer ÇEVİK yaptığı konuşmada; Öğrencilerimize matematik, Fen ve Türkçe gibi derslerin yanında onları hayata hazırlayan uygulamaların da önemli olduğunu, bunun en güzel örneğinin bugün burada “Demokrasi Şöleni” olarak gerçekleştiğini söyledi.

 

Seçilen Öğrencileri tebrik eden ÇEVİK; Katılımlarından dolayı tüm öğretmenlere, öğrencilere ve basın mensuplarına ayrıca konferans salonunun düzenlemesinde yardımlarını esirgemeyen Mustafa Kemal İlkokulu çalışanlarına teşekkür ederek seçim sona erdi.

 

İlçemizdeki seçimlerde en fazla oy alan üç öğrencimiz 10 Aralık 2014 Çarşamba günü saat:09:00’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda “İl Öğrenci Meclis Başkanını” seçimine katılacaklardır. İl Öğrenci Meclis Başkanının da İlçemizden olmasını diliyorum. Dedi.

 

Fotoğraf Albümü:

İlçemiz Öğrencilerinden Demokrasi Şöleniİlçemiz Öğrencilerinden Demokrasi Şöleniİlçemiz Öğrencilerinden Demokrasi Şöleniİlçemiz Öğrencilerinden Demokrasi Şöleniİlçemiz Öğrencilerinden Demokrasi Şöleniİlçemiz Öğrencilerinden Demokrasi Şöleniİlçemiz Öğrencilerinden Demokrasi Şöleniİlçemiz Öğrencilerinden Demokrasi Şöleniİlçemiz Öğrencilerinden Demokrasi Şöleniİlçemiz Öğrencilerinden Demokrasi Şöleniİlçemiz Öğrencilerinden Demokrasi Şöleniİlçemiz Öğrencilerinden Demokrasi Şöleniİlçemiz Öğrencilerinden Demokrasi Şöleniİlçemiz Öğrencilerinden Demokrasi Şöleniİlçemiz Öğrencilerinden Demokrasi Şöleniİlçemiz Öğrencilerinden Demokrasi Şöleniİlçemiz Öğrencilerinden Demokrasi Şöleni

 

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.