ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı

İlçemizde 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı

            30 Ağustos Zafer Bayramının 94. yıl dönümü  Viranşehir Hükümet konağında yapılan törenle kutlandı.

            Viranşehir Hükümet konağında yapılan törene Viranşehir Kaymakamı Ahmet Yıldız, Askeri ve Mülki erkan, Gaziler ile bazı STK Başkanları katıldı. Saat 09.30 başlayan törende ilk olarak çelenk merasimi yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasından  sonra burada tören sona erdi. Daha sonra Kaymakamlık makamına geçen heyet burada tebrikleri kabul eden Kaymakam Ahmet Yıldız ile bir araya geldi. Kaymakam Yıldız burada yaptığı konuşmada" 30 Ağustos zafer Bayramınızı öncelikle tebrik ediyorum. Bu anlamlı günde birlik ve beraberliğimizin öne çıkması gerçekten çok güzel. 1922 yılında kazanılan zaferin bir başka versiyonu 15 Temmuz akşamı yaşandı. Ülkemiz büyük bir tehlike atlattı. Siyasilerin, Bürokratların ve halkımızın kenetlenmesi ile yeniden bir zafer kazanıldı. Kazanılan bu zaferin birlik ve beraberliğe vesile olmasını diliyorum. Özellikle Şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyorum. Bu ülke onlara çok şey borçlu. Allah hepsinden razı olsun" dedi.

            Daha sonra heyet bir ilki gerçekleştirerek Viranşehir Öğretmen Evinde topluca kahvaltı yapmak üzere buraya geçti. İlçe Milli eğitim Müdürü Sinan Ateş´in ev sahipliği yaptığı kahvaltıda heyet bir arada olmanın mutluluğunu yaşadı. Program sonunda toplu halde çekilen fotoğraftan sonra heyet bayramlaşarak programı bitirdi.   30-08-2016

Paylaş|  

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.