ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Marşı ve Çanakkale Ruhu” Konferansı

        Viranşehir İlçe Müftülüğü “İstiklal Marşı ve Çanakkale Ruhu” konulu konferans gerçekleştirdi. İstiklal Marşı’nın kabulünün 96. yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinlikleri kapsamında tertiplenen konferans 1 dakikalık saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı.
 İstiklal Marşı ve Çanakkale Ruhu” Konferansı

        Viranşehir Kaymakamlığı konferans salonunda gerçekleştirilen konferansa Kaymakam Ömer Çimşit, İlçe Müftüsü Kamil Oktay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, İlçe Nüfus Müdürü Faysal Turan, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Siraç Yolcu, İlçe Tapu ve Sicil Müdürlüğü Mehmet Hekimoğlu, imamlar ve vatandaşlar katıldı. Konferans’a konuşmacı olarak katılan Yar. Doç. Dr. Cüneyt Gökçe Çanakkale’de elde edilen başarının ruhunu İstiklal Marşı’nın mısraları arasında bululacağına vurgu yaparak şunları kaydetti: ” Renklerin farklılıklarına bakmadan toplumsal uzlaşıyı sağlamak ve aynı hedef etrafında kenetlenmeyi başarmak bir inancın ürünüdür. İşte Çanakkale Zaferi’nin altında bu inancın imzası vardır. Orada Türk, Kürt, Arap ve benzeri unsurlar ‘aynı gaye’ etrafında omuz omuza vermeyi başarınca; az ya da zayıf olma durumu, ikinci planda kalmıştır. Kendilerinden aşırı derecede fazla sayı ve teknik donanıma sahip olan düşman gücünün mağlup edilmesi bu imanın eseridir. Bu gün aynı kuşatma ile karşı karşıyayız. Ama bu asil millet yine aynı iman ile bu kuşatmayı yaracaktır” dedi. Konferansın sonunda Kaymakam Ömer Çimşit, Yar. Doç. Dr. Cüneyt Gökçe’ye kitap hediye etti.

Viranşehir İlçe Müftülüğü´den  İstiklal Marşı ve Çanakkale Ruhu Konferansı (1) Viranşehir İlçe Müftülüğü´den  İstiklal Marşı ve Çanakkale Ruhu Konferansı (2) Viranşehir İlçe Müftülüğü´den  İstiklal Marşı ve Çanakkale Ruhu Konferansı (4) Viranşehir İlçe Müftülüğü´den  İstiklal Marşı ve Çanakkale Ruhu Konferansı (5) 

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.