ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kaymakam Huzeyfe Citer ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer SAĞIR Çadırkenti Ziyaret Etti

        Viranşehir Kaymakamı Dr Huzeyfe CİTER,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer SAĞIR beraberinde 2013 yılında sığınmacı alımına başlayan 20 bin kişilik AFAD Viranşehir Konaklama Tesisine ziyarette bulundu.
Kaymakam Huzeyfe Citer ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer SAĞIR Çadırkenti Ziyaret Etti

        Çadırkent yönetimi tarafından karşılanan Viranşehir Kaymakamı Dr Huzeyfe Citer´e Çadırkent Müdürü Zeki Kaya, Kaymakam Citer´e Çadırkent´in son durumu hakkında bilgi verdi.

        Kaymakam Citer ve beraberindeki heyet daha sonra Viranşehir Çadırkent Birim Sorumluları ve birim çalışanları ile bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantının başında bir açış konuşması yapan Kaymakam Citer şunları dile getirdi:

        "Yanı başımızda bir insanlık dramı yaşanıyor. Ülkemiz 4 yılı aşkın bir süredir ırk, din, mezhep gözetmeksizin tüm Suriye halkına kucak açtı. Bu süre zarfında çadır kentler kuruldu. Çadır kent içinde ve dışında Suriye halkına her türlü yardımlar yapıldı. Tüm dünyaya insanlık dersi veren Türkiye, ne kadar güçlü olduğunu da kanıtlamış oldu. Türkiye´de devlet ve millet el ele Suriyeli kardeşlerine elinden gelen yardımı yapıyor. Bizler bu yapılan yardımlarda vazifeli olarak burada bulunuyoruz. Vazifemizi en iyi şekilde yapmak, bu yardım kervanına bizimde katkı sağlamamıza vesile olacaktır. Burada özverili bir şekilde görev yapan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyor, 2015 yılının size, ailenize ve yakınlarınıza esenlik getirmesini temenni ediyorum. Umuyorum 2015 yılı Ortadoğu´da kalıcı barışın tesis edildiği barış ve huzur yılı olur" dedi. Daha sonra birim sorumluları, birimleri hakkında bilgi verdi. İhtiyaç ya da sorunlar masaya yatırıldı.

        Toplantının ardından Viranşehir Kaymakamı Huzeyfe Citer, Çadırkentte bulunan marketleri inceledi. Beraberindeki heyetle marketlere geçen Viranşehir Kaymakamı Huzeyfe Citer market sorumlularından bilgi alarak satılan ürünleri kontrol etti. Suriyeli sığınmacılarla da iletişime geçen Viranşehir Kaymakamı Huzeyfe Citer, Suriyelilerin dilek ve temennilerini dinledi, şikayetlerinin olup olmadığını sordu. 10 yaşında Türkçe konuşan İmran isimli Suriyeli çocuk Kaymakam Citer´e yaklaşarak kendisini Türkçe selamladı. Küçük İmran´la tokalaşan Viranşehir Kaymakamı Huzeyfe Citer, küçük İmran´la ayak üstü sohbet etti.

        İnceleme gezisine İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağır, İlçe Müftüsü Abdulrakip Arslan ile Viranşehir Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Mehmet Özbilek eşlik etti.

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.