ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kaymakamımız Müjde´yi Verdi. Viranşehir´e 54 Okul Yapılacak

Kaymakamımız Müjde´yi Verdi. Viranşehir´e 54 Okul Yapılacak

Viranşehir İlçe Kaymakamı Sayın Ömer ÇİMŞİT Milli Eğitim Bakanlığı’nın Şanlıurfa’ya 500 Milyon lira ek bütçe tahsis edeceğini ve bu bütçeden Viranşehir’e 54 okul kazandırılacağı müjdesini verdi.

Viranşehir Kaymakamlığı Konferans Salonunda okul müdürleri, okul aile birliği başkanları ve muhtarlar ile bir araya gelen Kaymakamımız Sayın Çimşit kırsal mahallelerde 4 – 8 – 12 derslikli 29 okulun yapılacağını ifade etti. Şanlıurfa YİKOP tarafından ilk etap olarak ihaleye çıkılacağını kaydeden Kaymakam Çimşit, 2 Etap olarak ilçe merkezine ortaokul ve lise şekline 11 ve 14 adet okul yapılacağı söyledi. Yapılacak okullarla derslik başına düşen öğrenci sayısının düşeceğini bununla birlikte eğitim kalitesinin fiziksel olarak yükseleceğini ifade eden Kaymakam Çimşit: “ Viranşehir’de İlçe Milli Eğitim başta olmak üzere tüm kamu kurumları, öğretmenler, öğrenciler, okul aile birliği başkanları, muhtarlar ve veliler ile birlikte elbirliği içinde eğitim kalitesini standartlarına ulaştıracağız” dedi.

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.