ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAYMAKAMLIK KONFERANS SALONUNDA GÜVENLİK TOPLANTISI YAPILDI

      Viranşehir Kaymakamlığı tarafından düzenlenen güvenlik toplantısına İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, İlçe Jandarma Komutanı Ramazan Onurcan, İlçe Emniyet Müdür Vekili Halil Akabey, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Haşim Yıldız´ın yanı sıra okul aile birlikleri temsilcileri, muhtarlar, öğretmenler, okul müdür ve yöneticileri katıldı.
KAYMAKAMLIK KONFERANS SALONUNDA GÜVENLİK TOPLANTISI YAPILDI


      Viranşehir Kaymakamlığı Konferans Salonunda 12.09.2018 çarşamba günü saat 10:00’da yapılan güvelik toplantısında, 2018-2019 eğitim öğretim yılında, okullarda güvenliğin azami ölçüye çıkarılması, okul güvenlik kameralarının tamamlanması ve Kent Güvenlik Yönetim Sistemine entegrasyonu, çocuklarımızın güvenli bir şekilde servislere taşınması, öğrencilerimizin gün ışığından daha fazla istifade etmeleri vb. konuların görüşülmesi gibi kararlar alındı.

      Katılımcıların gündem maddelerine ilişkin bilgilendirilmesinin ardından, toplantı soru cevap şeklinde devam etti. Toplantıda yeni eğitim öğretim yılında alınacak tedbirler ve sağlanacak koordinasyona ilişkin görüşler dile getirildi.


Güvenlik Toplantısı Tutanağı

 

1) ilçe milli eğitim müdürü , jandarma komutanı , ilçe emniyet müdürlüğü kurum ve kuruluşlar katılmıştır.
2) İlçe milli eğitim müdürü Sinan Ateş okula devamın sağlanması ve güvenliğinin sağlanması için okula gelmeyen veya geç gelen öğrencilerin velilerine anında haber verilmesi gerektiğini belirtti.
3) Güvenlikle ilgili kapı giriş ve çıkışların kontrol edilmesi ve okulun kör noktalarına dahi güvenlik kameraları yerleştirilmesi gerektiğini belirtti.
4) Okul çevresindeki seyyar satıcılara kesinlikle müsaade edilmemesi
5) Okulun kör noktalarının yani kullanılmayan kapalı(mekruh) olan alanlarının ilçe milli eğitim müdürlülüğümüze bildirilmesi ve tarafımızca güvenlik tedbirlerinin alınması yapılacaktır.
6) PDR öğretmenlerinin her öğrenci için ayrı ayrı bilgilerinin toplanması ve bununla ilgili tespitlerini okul idarelerine bildirmelidir.
7) Öğrencilerin madde bağımlılığına bulaşmaması için okul-öğretmen ve veli işbirliği içerisinde olmalıdır.
8) Emniyet müd.vekil: okullara güvenlik görevlisi verilmesi bir nebzede olsa güvenlik açısından önem arz ettiğini belirtti.
9) Suçlarla ve güvenlikle ilgili tedbirlerin kurumlarla irtibatlı bir şekilde çalışılacağını belirtti. Suç işlenmeden olaya müdahale etmenin önemli olduğunu belirtti.
10) Servis araçlarıyla ilgili gerekli tedbir ve denetimleri yapılmaktadır.
11) Yıkıcı ve bölücü durumların olmaması için gerekli çalışmaların okul müdürleriyle yapılacağını belirtti.
12) İlçe jandarma komutanı : tüm okullarla irtibat halinde çalışılacağını belirtti.
13) Servis araçlarının denetimi için gerekli hazırlıkların tamamlandığı ve köylerimiz 5 bölgeye ayrılmış ve bununla ilgili çalışmalar tamamlanmıştır.
14) Öğrencilerin cinsel istismar ile ilgili sizlerden gerekli bilgi alınması durumunda bizlerle paylaşılması.
15) Okul müdürlerinin kurum amirlerine yönelttiği sorular
16) Şair Nabi ortaokulu müdürü: yaşları küçük öğrencilere çakmak gazlarının satılmaması ile ilgili hassasiyetini dile getirdi.
17) Anadolu kız meslek müd.yard: okul çıkışlarında sorunlar yaşanmaması için gerekli güvenlik önlemlerinin alınması için emniyet müdürüne bilgi verdi.
18) Kemal edip kürkçüoğlu kız anadolu imam hatip lisesi müd.yard: Işıklandırma yetersizliği ve sağlıklı çalışmadığı yerlerin arızalarının giderilmesi için emniyet müdürüne bilgi verildi.
19) Ram müdürü madde bağımlılığıyla ilgili bir sunum yaptı.

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının Tüm Öğrenci Öğretmen Ve Velilerimize Hayırlı Olması Temennisiyle Toplantı Tamamlanmıştır. 


12-09-201812-09-201812-09-201812-09-201812-09-201812-09-2018    

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.