ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB’den Dershane ve Etüt Merkezleri Seviye Tespit Sınavı (STS) uyarısı

Bazı Dershanelerin , gelecek yıla yönelik Seviye Tespit Sınavı (STS) ile ilgili duyuru yayınladıkları duyumu üzerine , Milli Eğitim Bakanlığı bir açıklama yayınladı. Açıklamada ; Öğrenci ve velilerin mağdur olmamaları için bu tür ilanlara itibar etmemeleri istendi. İlçemizdeki Dershanelerin de bu tür ilanlar yapmamaları yönünde uyarıldı. MEB´in resmi açıklaması aşağıya çıkarılmıştır. Halkımıza saygı ile duyurulur.
MEB’den Dershane ve Etüt Merkezleri Seviye Tespit Sınavı (STS) uyarısı

14.03.2014 tarihli ve 6528 sayılı İlgi Kanunla 5580 sayılı Kanuna eklenen geçici 5.maddede Özel Dershaneler ile gerekli dönüşümü tamamlamayan Özel Öğrenci Etüt Eğitim Merkezlerinin eğitim-öğretim faaliyetleri 01.09.2015 tarihinde sona erecektir. Ancak; Genel Müdürlüğümüze ulaşan duyumlar ve bilgilerde, afiş, el ilanı, bilboardlar, görsel ve yazılı medyada bazı dershanelerin veya dershane gruplarının 2015-2016 eğitim-öğretim yılı için Seviye Tespit Sınavı, Seviye Belirleme Sınavı vb. adlar altında sınav yaparak bu sınav sonuçlarına göre öğrenci kayıt ettikleri yönünde Bakanlığımıza bilgiler ulaşmıştır.

Özel dershaneler ilgi Kanun kapsamında 01.09.2015 tarihinde kapatılacağından öğrenci ve velilerin mağdur edilmemeleri amacıyla yukarıda belirtilen sınavlara izin verilmemesi ve iliniz kamuoyunun bilgilendirilmesi noktasında,

Gereğini rica ederim

Ömer Faruk YELKENCİ
Bakan a.
Genel Müdür V.

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.