ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SİNAN ATEŞ´İN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sinan Ateş  başta vefakar öğretmenlerimizin olmak üzere tüm kadınlarımızın ’ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ nü kutladı.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SİNAN ATEŞ´İN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sinan Ateş  başta vefakar öğretmenlerimizin olmak üzere tüm kadınlarımızın ’ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ nü kutladı.

”Toplumun temeli aile, ailenin temeli kadındır. Ülkemizde kadınlar eğitim, ekonomi, siyaset ve toplumsal hayatın her alanında aktif rol almaktadır.Ülke nüfusunun yarısı kadınlardan oluşurken diğer yarısını da yine kadınlar yetiştirmektedir. Toplumumuzda kadın eş için bir yoldaş, çocuklar için anne, kardeşleri için bir bacı ve devleti için canla başla çalışan bir fert konumundadır. Kurtuluş Savaşında kucağında çocuğu ile sırtında mermi taşıyan, 15 Temmuz hain darbe girişiminde bayrağını, eşini ,çocuğunu ve aracını alarak darbeci vatan hainlerinin karşısında dik duran, bir karış toprağını bile hainlere çiğnetmeyen vefakâr kadınlarımız  toplumuzun temel taşı  ve tüm dünya kadınlarına birer örnektir.Devletimizin bekası için bir an bile tereddüt etmeden canını feda eden vefakar kadınlarımıza toplum olarak borçlu olduğumuzun bilinmesini isterim. Kadına şiddeti ve onları toplumda küçük düşürme çabasında olan kendini bilmezlere fırsat vermemeli ve kadınlarımızı el üstünde tutmalıyız.Çünkü kadın yükseldikçe toplum yükselir, kadın mutlu oldukça toplum mutlu olur.

Bu duygu ve düşüncelerle yaşamımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda bizden desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, ailenin ve toplumun temel taşı annelerimizin, şehit ve gazilerimizin eş ve annelerinin, dünyayı sevgi ile dolduran başta vefakar bayan öğretmenlerimizin olmak üzere tüm kadınlarımızın ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”

  

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Sinan ATEŞ

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.