ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdür Ateş’ten 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

        Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, Çanakkale Zafer’inin 102’nci yıl dönümüne münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Müdür Ateş’ten 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

        Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, Çanakkale Zafer’inin 102’nci yıl dönümüne münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Ateş,Mesajında Çanakkale Zaferinin Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşundaki önemine vurgu yaparak şunları kaydetti: ” Tarihi kahramanlık destanlarıyla dolu aziz milletimiz, atalarından aldığı güç ve cesaretle nice büyük zaferlere imza atmıştır. Her biri insanlık, hak ve adalet dersleriyle dolu bu zaferlerden biri de Çanakkale Zaferidir. Milletimizin birliğini, bütünlüğünü ve bağımsızlığını tüm dünyaya kabul ettiren, köklü tarihimizin şerefli sayfalarını dolduran simgelerinden biri olan Çanakkale Zaferi, azmin ve inancın mücadelesi olmakla birlikte, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin de temelinin atıldığı bir zafer olmuştur. Çanakkale Zaferinin kahramanı, Anafartalar Grup Komutanı Mustafa Kemal Atatürk’ ün başarısı ilerde başlayacak olan Ulusal Kurtuluş Savaşımızın kaynağı olmuş; Türk Ordusu kazandığı zaferle gerçek kudret ve kabiliyetini ortaya koymuş, Milletimizin cevherini tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Bu anlamlı günde bizlere düşen görev; birliğimizin ve bağımsızlığımızın simgesi, şanlı geçmişimizle aramızdaki bağı oluşturan şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin emaneti olan vatanımıza sahip çıkmak, Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatarak bölünmez bütünlüğümüzü, birlik ve beraberliğimizi korumaktır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kanlarını ve canlarını vatan uğruna seve seve feda etmiş aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.