ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerin Karne Heyecanı

        Viranşehir´de 2016-2017 eğitim-öğretim yılının ilk dönemi sona ermesiyle okul öncesi, ilk, orta ve liselerdeki 60.340 öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline girdi.
Öğrencilerin Karne Heyecanı

        Viranşehir´de 2016-2017 eğitim-öğretim yılının ilk dönemi sona ermesiyle okul öncesi, ilk, orta ve liselerdeki 60.340 öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline girdi. 2015-2016 eğitim-öğretim yılının sona ermesi nedeniyle sakarya ilk öğretim okulu, İsmet Öztop, Fethullah Bayram ve Uluğbey ilk-Ortaokulunda tören düzenlendi. Düzenlenen karne dağıtım törenine Kaymakam Ömer Çimşit, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, Belediye Başkan Yardımcısı, Aslan Çiftçi, öğretmenler, öğrenciler ile veliler katıldı.

       Karne dağıtım töreninde bir konuşma yapan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş: " Bugün 2016-2017 öğretim yılının birinci yarısını tamamlamış bulunuyoruz. Bizlerde sizlerle birlikte öğrencilerimizin heyecanlarını paylaşmak için buradayız. Bugün 65 bin öğrencimiz yarıyıl tatiline başlıyor. Karneler aslında yarıyıl tatilinin başlangıcını ifade eden bir belge, yoksa öğrencilerimizi üzecek bir belge değil. Ben, bu vesileyle bütün öğrencilerimizi kutluyor, tebrik ediyorum" dedi.

       Karne dağıtım töreninde öğrencilerin karneleri ile beraber teşekkür ve takdir belgelerini dağıtımını yapan Kaymakam Ömer Çimşit öğrenciler ile yakından ilgilendi. İlkokul öğrencileri ile sohbet eden Çimşit, öğrencilere tatil kitabı dağıttı. Program ile ilgili bir açıklama yapan Çimşit: " Viranşehir’de toplamda 65000 öğrenci bugün karne heyecanı yaşıyor. Biz de öğrencilerin karne heyecanına ortak olmak istedik. 200´ün üzerinde okulumuzda 65.000 öğrenci karne ve teşekkür takdir belgelerini aldı. Ben teşekkür belgesi alan takdir belgesi alan başarı belgesi alan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. 2016-2017 eğitim-öğretim sezonu içinde öğretmenlerimizin vermiş olduğu çaba ve gayreti takdir ediyorum, başarılarının devamını diliyorum. Derslerinde zayıf getiren öğrencilerimiz vardır, onların üzülmesine gerek olmadığını ifade etmek istiyorum. Çalışarak önümüzdeki dönem zayıflarını düzeltebilecekleri bir gerçektir. Onlarda çok daha fazla çalışarak takdir teşekkür belgesi alabileceklerine inanıyorum. Tekrar tüm karne heyecanı yaşayan öğrencilerimizi tebrik ediyor hepsine iyi tatiller diliyorum" dedi.

 


Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.