ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Önder Derneğinin Ödül Törenine Üst Düzey Katılım

Önder Derneğinin Ödül Törenine Üst Düzey Katılım

        Viranşehir İmam Hatipler Derneği tarafından organize edilen Akaid yarışmasında dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi. Viranşehir Belediye Kültür Merkezinden düzenlenen ödül törenine Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, Viranşehir Kaymakamı Ömer Çimşit, İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, Viranşehir Belediye Başkan Yardımcıları Aslan Çiftçi, Mahmut Şık, Halaf Kete, ŞANİMDER Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, Büyükşehir Belediyesi Viranşehir Koordinatörü Aladdin Milli, Yazı İşleri Müdürü Haşim Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, İlçe Emniyet Müdürü Esat Uğur, İlçe Nüfus Müdürü Faysal Turan, Viranşehir Devlet Hastanesi Başhekimi İlhan Erkan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Elkatmış, SYDV Müdürü Mehmet Özbilek, Ziraat Odası Başkanı Bahri Ekinci, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

        İstiklal Marşı marşı ile başlayan program 15 Temmuz hain darbe girişiminin anlatıldığı sinevizyon gösterisi ile devam etti. Ödül törenin bir konuşma yapan Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, İmam Hatip okullarında okumak ve bu okullardan mezun olmanın toplumda ayrı bir yerinin olduğuna vurgu yaptı. Vali Tuna: “Bizler de aynı sıralardan geçmiş insanlar olarak, bu milletle ilgili bir derdi olan millete hizmeti hakka hizmet olarak gören bir medeniyetin varisleri olarak bunun şuurunu ermek çok önemlidir. Geçmişte imam hatiplerin önünü kesmeye çalıştılar. 15 Temmuz’da yaşadığımız tecrübe ile neden İmam Hatiplerin önünün kesilmeye çalışıldığını anlamış olduk. Gençler size çok iş düşüyor. Sizler geleceğin yöneticileri, idarecileri, eğitimcileri ve iş adamları olacaksınız” diye konuştu.

        Tören sonunda Akaid yarışmasında ilk beşe giren öğrencilere ödüllerini Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna Kaymakamı Ömer Çimşit İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Viranşehir Koordinatörü Aladdin Milli ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş verdi. Ardından Vali Güngör Azim Tuna’ya Viranşehir İmam Hatiplileri Derneği tarafından teşekkür plaket verildi. Tuna’ya plaketini İlahiyatçı Yazar Abdurrahman Kırıkçı takdim etti. Yine Viranşehir İmam Hatip okullarına verdiği destekten ötürü Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Viranşehir Koordinatörü Aladdin Milli ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş’ê Viranşehir İmam Hatip Derneği Başkanı tarafından teşekkür plaketi takdim edildi

 

 

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.