ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Pansiyonlarımızı Denetleyen İl Şube Müdürü Muzaffer Avur’dan Tam Not

        Viranşehir İlçesinde Lise okullarına ait pansiyonlar İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli Şube Müdürü Muzaffer Avur tarafından denetlendi.
Pansiyonlarımızı Denetleyen İl Şube Müdürü Muzaffer Avur’dan Tam Not

        Denetleme esnasında İl Şube Müdürü Avur’a İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş eşlik etti. Denetleme Hadi Kutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi pansiyonu ile başladı. Pansiyonun bütün birim, oda ve ekipmanları gezdirilip gözden geçirildi. Şube Müdürü Avur pansiyonun son derece temiz hijyen ve eksiksiz olmasından çok etkilendi. Okul ve Pansiyonun daha önce almış olduğu en temiz okul “Beyaz Bayrak” ödülünün bile az kaldığını belirterek daha büyük bir ödülle ödüllendirmek gerektiği ifadesinde bulundu. Pansiyonda olası elektrik kesintilerinde veya yangın esnasında elektriklerin kesileceği esnada aydınlanmayı sağlayacak Şarjlı Işıldak ampullerin kullanılıyor olmasını, pansiyonda İki adet bilgisayarın sürekli internete bağlı olması ve öğrencilerin ihtiyaç duyduğu durumlarda bu bilgisayarlardan faydalanıyor olmasını takdir etti.

        Bu pansiyondaki denetlemenin tamamlanması sonrasında ilçede bulunan diğer okul pansiyonları sırayla gezdirildi. İlçedeki tüm pansiyonların yangın merdivenine çıkan kapılarının geliştirilen bir sistemle canlıya duyarlı alarm siteminin kurulduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Ateş “Sistemi kendimiz geliştirdik yangın merdivenine çıkan kapı canlıya duyarlı olduğundan kapıya bir canlı yaklaştığında alarm sistemi devreye giriyor. Dolayısıyla olası bir yangında merdivene çıkan kapının kapalı olmamasının sağladık. Ayrıca pansiyondan her hangi bir firar olayının da önüne geçmiş olduk. Bu sistemden etkilendiğini belirten Avur ilimizde faaliyet gösteren diğer pansiyonlara da tavsiye edeceğini, Hepsinden ayrı ayrı memnun olduğunu belirten İl Şube Müdürü Avur Viranşehir İlçesi okul pansiyonlarının eksiksiz ve standartlara uygun olmasını beğeni ile karşıladığını daha önce denetlediği il ve diğer ilçe pansiyonlarında göremediği bir çok şeyi Viranşehir’de gördüğünü, hepsini tek tek not aldığını ve notları diğer il ve ilçede faaliyet gösteren okul pansiyon yönetimleri ile paylaşacağını, ayrıca ihtiyaçların giderilmesi konusunda yardımcı olacağını ifade etti.

        Ayrıca açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş “Ziyaretlerinden dolayı İl Şube Müdürü Muzaffer Avur’a teşekkür ediyorum. Kendisinin pansiyonlarımızdan memnun kalmasıbizleri sevindirdi. İl genelinde eğitim-öğretimde, Sosyal, Kültürel, spor ve kurumsal anlamda Allahın izniyle her şeyin en iyisini yapmak istiyoruz. Adım adım bu hedefimize doğru gidiyoruz.” dedi.

 

DSC_0274 DSC_0285 DSC_0290 DSC_0295 DSC_0310 DSC_0312 DSC_0315 DSC_0318 DSC_0323 DSC_0327 DSC_0347 DSC_0351 DSC_0355 DSC_0366 DSC_0381

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.