ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Al Kalemi Eline Sende Hayallerini Söyle" Projesine Teşekkür Programı Düzenledi

        Geçtiğimiz günlerde Viranşehir Mustafa kemal ilkokulu 2/E sınıfı öğrencilerinin ve İzmir Karşıyaka Nebahat Alparslan kara Davut İlkokulu öğrencilerinin hayallerini kaleme aldığı "Al Kalemi Eline Sende Hayallerini Söyle"’ kitabı yayınlanmıştı. İzmir’de gerçekleşen programın bir benzeri ilçemiz Belediye Kültür ve Sanat merkezinde gerçekleşti.
"Al Kalemi Eline Sende Hayallerini Söyle" Projesine Teşekkür Programı Düzenledi

        Geçtiğimiz günlerde Viranşehir Mustafa kemal ilkokulu 2/E sınıfı öğrencilerinin ve İzmir Karşıyaka Nebahat Alparslan kara Davut İlkokulu öğrencilerinin hayallerini kaleme aldığı "Al Kalemi Eline Sende Hayallerini Söyle"’ kitabı yayınlanmıştı. İzmir’de gerçekleşen programın bir benzeri ilçemiz Belediye Kültür ve Sanat merkezinde gerçekleşti. Programa İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, Şube Müdürleri, okul müdürleri, okulun öğretmen ve öğrencilerinin yanı sıra velilerde katıldı.

        Projeyi gerçekleştiren öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek konuşmaya başlan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş "Bu vesileyle anladık ki sadece büyükler küçüklere birşeyler öğretmiyor aynı zamanda büykerinde çocuklardan öğreneceği çok şeyleri varmış. Hayalin rengi, ırkı ve mezhebi olmadığını bizlere gösteren öğremen ve öğrencilerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Umuyorum ki bu proje diğer öğretmen arkadaşlarıma örnek deşkil eder. Bir kez daha bu anlamlı projeyi icra eden öğretmen ve öğrencilerimizi canı gönülden tebrik ediyorum" diyerek kürsüden ayrıldı.

        Sonrasında kürsüye çıkan İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit "Projenin küçük ama anlamlı olduğunu ifade ederek "Bu güzel ve anlamlı projeyi gerçekleştiren öğretmen ve öğrencileri tebrik ediyorum. Bu proje bizlere gösterdi ki çocuk her herde çocuktur ve hayalleri nerede olurlarsa, nerede yaşarlarsa hep aynıdır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi. Programın finalinde halk oyunu ekibi sahneye çıkarak yöremize ait oyunları sergiledi. Sonrasında karşılıklı plaketlerle tebrikler gerçekleşti.

 Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.