ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Satranç Turnuvasında Ödüller Sahiplerini Buldu

Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen öğrenci ve öğretmenler arasında Viranşehir’e ilk defa düzenlenen satranç turnuvası bugün ödül töreniyle sona erdi.
Satranç Turnuvasında Ödüller Sahiplerini Buldu

         Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen öğrenci ve öğretmenler arasında Viranşehir’e ilk defa düzenlenen satranç turnuvası bugün ödül töreniyle sona erdi. Törene Viranşehir Kaymakamı Ömer Çimşit, satranç milli takım oyuncusu kıvanç haznedaroğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, Viranşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Arslan Çiftçi, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Törende bir konuşma yapan Kaymakam Ömer Çimşit yarışmayı düzenleyenleri, katılımcıları kutladığını ve bu tür yarışmaların daha fazla yapılması gerektiğini belirti.

        Yarışmayı koordine eden Viranşehir okul sporları koordinatörü Süleyman Çelik turnuvayı ilçe milli eğitim müdürümüz Sinan Ateş´in isteğiyle doğtultusunda düzenlediklerini, Ortaokul öğrencileri, lise öğrencileri ve öğretmenler olmak üzere 3 kategoride yapıldığını 112 öğrenci ve 42 öğretmenin turnuvaya katıldığını belirti. Törende konuşma yapan ilçe milli eğitim müdürü Sinan Ateş Viranşehir´de ilk defa satranç turnuvası düzenlendiğini ve bu tür yarışmaların öğrencilerin ufkunun genişlemesi ve öğrencinin daha derinleme düşünmesini sağladığını gelecek yıldan itibaren bütün okullarımızda satranç egzersizin açtıracaklarını ve gerekli desteklerin okullara sunulacağını belirti. İlçe milli eğitim müdürü Sinan Ateş desteklerinden dolayı milli takım satranç sporcusu kıvanç haznedaroğlu´na, okul sporları koordinatörü Süleyman Çelik´e ve hakem komitesine teşekkür etti.program dereceye giren öğrenci ve öğretmenlere ödülleri verilerek sona erdi.

 


Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.