ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Bekçi İbrahim Kete İçin Tören Düzenlendi

        Viranşehir’de Adliye ve Emniyet personelinin ikamet ettiği lojmanların bulunduğu sokakta meydana gelen patlamada şehit olan Çarşı Mahalle Bekçisi Şehit İbrahim Kete için Viranşehir Kaymakamlığında tören düzenledi.
Şehit Bekçi İbrahim Kete İçin Tören Düzenlendi

        Viranşehir’de Adliye ve Emniyet personelinin ikamet ettiği lojmanların bulunduğu sokakta meydana gelen patlamada şehit olan Çarşı Mahalle Bekçisi Şehit İbrahim Kete için Viranşehir Kaymakamlığında tören düzenledi. Törene Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Kaymakam Ömer Çimşit, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Kemal Timuroğlu, Viranşehir ilçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş kurum amir ve müdürleri, siyasi parti ve STK temsilcileri ile Şehidin yakınları ve vatandaşlar katıldı. Şehidin Türk Bayrağı’na sarılı naaşının tören mangası tarafından cenaze arabasından alınmasının ardından 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Şehidin özgeçmişinin okunmasının ardından İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu kısa bir konuşma yaparak olayın faillerinin ek kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkarılacaklarını kaydetti. Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna yaptığı konuşmada Şehadat makamının yüce bir makam olduğunu ifade ederek: “Hiçbir güç birlik ve beraberliğimizi bozamayacaktır. Kete ailesi vatanını ve milletini seven vatan için daha önce de şehit vermiş bir ailedir. Şehitlik makamı yüce bir makamdır. Herkese nasip olmuyor. Hain saldırıyı gerçekleştirenler en kısa sürede yakalanarak yargı önünde hesap vereceklerdir. Saldırıda hayatını kaybeden Şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesine ve tüm vatandaşlarımıza başsağlığı ve sabır diliyorum. Yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum” dedi. Şanlıurfa Valisi Azim Güngör Azim Tuna’nın konuşması sık sık tekbirler ve “Kahrolsun PKK” “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” sloganları ile kesildi. İl Müftüsü İhsan Açık’ın yaptığı duanın ardından Şehit İbrahim Kete’nin naaşı defnedilmek üzere Karatepe Mahallesi’ne götürülmek üzere vatandaşların omuzlarında cenaze aracına konuldu. Şehit İbrahim Kete dualar eşlinde doğduğu köyde toprağa verildi.

 

cenaze (10)

cenaze (3) DSC_0003 DSC_0015 DSC_0019

cenazde 1 (2)cenaze (2) cenaze (3) cenaze (4) DSC_0040 ibrahim kete cenazası (1) ibrahim kete cenazası (3) ibrahim kete cenazası (4) ibrahim kete cenazası (5) ibrahim kete cenazası (6) ibrahim kete cenazası (7) ibrahim kete cenazası (8) ibrahim kete cenazası (9) ibrahim kete cenazası (10) ibrahim kete cenazası (11)

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.