ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG Sınavı İle İlgili Toplantı

      Viranşehir ilçesinde 26 - 27 Kasım 2014 tarihlerinde yapılacak olan TEOG (Temel Eğitimden Orta Eğitime Geçiş Sınavı) sınavı için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü uyarı yaptı.
TEOG Sınavı İle İlgili Toplantı

26-27 Kasım 2014 tarihleri arasında yapılacak olan TEOG Merkezi sınav ile ilgili Şube Müdürü Ömer ÇEVİK tarafından Okul İdarecilerine yapılan üçüncü bilgilendirme toplantısına İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer SAĞIR da katıldı. Toplantıya Viranşehir’deki tüm okul müdürleri katılırken yapılan bilgilendirme toplantısında Sağır" Geçen yıl yapılan TEOG sınavında yüzümüzün akı ile çıktık, emeği geçen tüm arkadaşlarımızı kutluyorum. Bir öğrencinin hayatını yakından ilgilendiren bu sınav için aynı hassasiyetin gösterilmesini bekliyorum. Konu ile ilgili olarak okul idareleri velileri bilgilendirme toplantıları yaparak dikkatlerini çekmelerini bekliyorum. Geçen yıl yaşanan küçük çaplı olumsuzlukların tekrarlanmaması için gereken hassasiyetin gösterilmesini talep ediyorum" dedi. Şube Müdürü Ömer ÇEVİK Konu ile ilgili olarak idarecilere slayt gösterimli eğitim verdikten sonra bilgilendirme amaçlı video gösterimi yapıldı. Daha sonra Şube Müdürü Ömer ÇEVİK yapılacak olan sınav ile ilgili " Bu sınav Öğrencilerimiz açısından çok önemlidir. Çünkü hayatlarında karşılaştıkları en önemli ve ciddi bir sınavdır. Bu sınavla öğrencilerimizin gelecekleri ile ilgili okul seçimi bunun akabinde üniversite ve bunun sonucunda meslekleri ile ilgili sürecin başlangıcıdır. Bu ilk adımı iyi atan bir öğrencinin gelecekte iyi bir meslek sahibi olması dolayısıyla öncelikle kendisine , ailesine ve topluma faydalı bir birey olmasına vesile olacaktır. Öğrencinin başarısı üzerinde üç önemli faktör rol alır : Öğretmen, Veli ve Öğrenci. Eğer Öğretmen bu işin önemine inanırsa özveriyle çalışacak ve bu çalışma zincirleme etki ile öğrenci üzerinde de etkili olacaktır. " Şube Müdürü Ömer ÇEVİK , konuşmasının devamında ; geçen yıl İlçemizde 790 öğrencinin TEOG sınavına katılmadığını bu sayının vahim bir olumsuzluk olduğunu söyledi. Bu yıl bu olumsuzlukların yaşanmaması için günler öncesinden okulların gezildiğini , Öğrencilerin devamının sağlanması için Okul idarecilerine rehberlik edildiğini ayrıca Öğretmenlere de bu yönden rehberlik ve motive edici çalışmalar yapıldığını söyleyen ÇEVİK , Sınav ile ilgili sayısal bilgiler verdi. Buna göre : 52 si Köy ve 9 u şehir merkezi olmak üzere toplam 61 merkezde sınav yapılacak. Bu sınavlarda 650 Öğretmen görev alacak. Sınavlara girecek Öğrenci sayısı ise 4351 olarak belirlendi. Velilerin 26 - 27 Kasım 2014 tarihinde yapılacak olan TEOG sınavına Öğrencileri zamanında yetiştirmeleri için gereken hassasiyetin gösterilmesi talep edildi. Toplantı ; TEOG sınavının Öğrencilerimiz açısından başarılı geçmesi temennisi ile sona erdi.

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.