ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye de İlkler Viranşehir de Yaşanıyor

          Viranşehir ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Şanlıurfa Çalışma İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında yapılan Viranşehir Kaymakamlığına bağlı Buhara Derneği SODES Gençlik ve Rehabilitasyon Merkezinde Türkiye’nin dört bir yanından gelen Madde Bağımlısı Gençlerimize yönelik İş kur Genel Müdürlüğünün Özel Politikalar projeleri kapsamında Yatılı ve gündüzlü olarak tedavi gören ve görmüş olan 25  gencimize yönelik hem Mesleki yönden hem de iş yönünden Mesleki Eğitim Kursları düzenlenmektedir. 
Türkiye de İlkler Viranşehir de Yaşanıyor

 

          Şanlıurfa’nın Viranşehir de Bu kursun sonunda Şanlıurfa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Mesleki Eğitim Kurslarından sorumlu Şube Müdürü Sayın Ali KIZIL bu kursun Türkiye’de bir ilk olduğunu ve bundan sonrada bu gençlerimize sahip çıkacağımızı belirterek bu gibi çalışmaların devamı olacaktır dedi. Ayrıca kurs sonunda da gerekli çalışmalar yapılarak iş imkânları doğrultusunda gençlerimiz topluma kazandırma bilincinde olarak hareket edileceğini söyledi.

          Viranşehir İlçe Milli Eğitim müdürümüz Ömer SAĞIR da gerekli ister eğitim konusunda isterse yapılacak çalışmalar konusunda gençlerimizin yanında olduğunu söyledi.

          Viranşehir ilçesin de Buhara Derneği Başkanı Mahmut ÇİFTÇİ de bu projenin 2,5 yıl önce faaliyete geçtiğini ve 150’ye yakın gencimizin rehabilite edilerek topluma kazandırıldığını ve tüm devlet kurumlarımızın özelikle de Viranşehir Kaymakamlığı destekten hiçbir zaman vazgeçmediğini ve yapılacak çalışmalarda yanımızda olduğunu söyledi.

          Şanluırfa Çalişma ve işkur il Müdürlüğü Mesleki Eğİtim Kurslarında Sorumlu Ahmet KÜREK Madde bağımlıları birey kardeşlerimizin entegrasyonuna yönelik istihdam ve politikalar kapsamında Viranşehir Buhara Derneği Gençlik ve Rehabilitasyon Merkezinde bu güzel ve inançlı kardeşlerimizi eğitime tabi tutarak ve meslek sahibi ederek istihdam edilmeleri için daima yanlarındayız.

 

           Kurs Eğiticisi olarak görev alan Murat DOĞANOĞLU’DA yapılan çalışmalarda özellikle Viranşehir Kaymakamı Dr Huzeyfe CİTER’e ve Şanlıurfa Çalışma ve İş kur İl Müdürü Necdet KARASEVDA’ya desteklerinden dolayı teşekkür ederek yapılan mesleki kursların kursiyerlerimiz açısından olumlu sonuçlar ileriki günlerde toplayacağımızı söyledi.

 

 

 

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.