ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TYT ve YKS KAMPIMIZ BAŞLADI

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Lise Son sınıf öğrencilerine yönelik bir hafta sürecek olan TYT ve YKS hazırlık kampı başladı.
TYT ve YKS KAMPIMIZ BAŞLADI

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Lise Son sınıf öğrencilerine yönelik bir hafta sürecek olan TYT ve YKS hazırlık kampı başladı.

 

TYT VE YKS hazırlık kampı erkek öğrencilerimiz için Viranşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde, kız öğrenciler için ise Hadi Kutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Pazar günü saat 15.00 itibari ile başlamıştır. Yatılı olarak bir hafta sürecek olan kampta öğrencilere TYT ve YKS ‘de karşılaşacağı dersler hakkında alanında uzman öğretmenler tarafından yoğunlaştırılmış bir program uygulanacaktır.

 

Yatılı olarak bir hafta sürecek olan  TYT ve YKS hazırlık kampında öğrencilere Matematik,Türkçe, Fizik,Kimya,Biyoloji,Tarih ve Coğrafya derslerinde karşılaşacakları sorular ile ilgili konular anlatılacak seminerler, sosyal, sportif aktiviteler ve denemeler yapılacaktır.

 

Kampta öğrencilere tüm branşlardan üniversiteye hazırlıkta alanında uzman, onları yakından tanıyıp yönlendiren, eksiklerini zamanında tamamlamalarını sağlayan öğretmen kadrosu eşlik edecek. 

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sinan Ateş,  öğrencilerimizi TYT ve YKS sınav sistemine yüzde yüz entegre edecek şekilde hazırladıklarını belirterek, “Tüm çalışmalarımızda hedef odaklı eğitim-öğretim sistemimizi kullanıyoruz. Bugüne kadar yapılan testler ve ölçümlerden çıkardığımız sonuçları iyi analiz ederek,  öğrencilerimizin desteklenmesi gereken derslerine odaklanıyoruz.  Herkesin ‘zorlu’ olarak tanımladığı bu sınav maratonunu düzenlediğimiz bir haftalık hazırlık kampı ile zevkli hale dönüştürerek, öğrencilerimizi başarıya odaklanmayı amaçlıyoruz. Sıkı ve düzenli bir çalışma başarıyı da beraberinde getirmektedir.Bu açıdan yatılı olarak kalacak olan öğrencilerimiz bir haftalık süre zarfında düzenli çalışmayı alışkanlık haline getireceklerdir” diye konuştu.

 

Bu yıl ilk defa uygulanacak olan TYT VE YKS sınavlarına girecek öğrenciler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordine ettiği bir haftalık yatılı “Hazırlık Kampı”na katılarak ara tatili verimli geçirmiş olacakla.29-01-201829-01-2018

29-01-201829-01-201829-01-201829-01-2018

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.