ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Viranşehir Çadırkent’de Kutlu Doğum Coşkusu Yaşandı

          AFAD Viranşehir Konaklama Tesislerinde Kutlu Doğum Haftası kapsamında etkinlik düzenlendi. Viranşehir Çadırkent yönetimi tarafından organize edilen etkinliğe Kaymakamımız Sayın Dr Huzeyfe CİTER, İlçe Mili Eğitim Müdürü Ömer SAĞIR, Yazı İşleri Müdürü Haşim YILDIZ, İlçe Müftüsü Abdulrakip ARSLAN, Viranşehir Kaymakamlığı SYDV Müdürü Mehmet ÖZBİLEK kamp yönetimi ve Suriyeli sığınmacılar katıldı.
Viranşehir Çadırkent’de Kutlu Doğum Coşkusu Yaşandı

          Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program Kamp Müdürü Zeki Kaya’nın açılış konuşması ile devam etti. Suriyeli Sığınmacıların en kısa zamanda vatanlarına dönmesini temenni ettiğini ifade eden Kaya şunları kaydetti: “ Suriye’de süren savaş 5. Yılına girdi. Şu anda en büyük arzumuz bu savaşın bir an önce biterek Suriyeli kardeşlerimizin vatanlarına geri dönerek evlerine ve akrabalarına kavuşmalarıdır. Her gün ibretlik olaylara şahitlik ediyoruz. Bir insanın bir insana yapamayacağı zulümler yapılmış. İnsanlar en yakınlarını kaybetmişler. Çoğu yakınları bırakıp Türkiye’ye sığınmışlar ve yakınlarında bir daha haber alamamışlar. Yaşanan bu zulmü işleyenler Müslüman olduklarını iddia ediyorlar oysa, İslam Peygamberi bizlere böyle bir din bırakmadı. Peygamber Efendimizi anlayamamışlar. Anlamış olsaları, bir hayvanın yuvası için koca ordunun yolunu değiştiren Peygamberin izinde gider bu zulmü işlemezlerdi” dedi.

         Suriyeli Alim Şeyh Adnan, Suriyelilerin hislerine tercüman olduğunu dile getirerek şunları kaydetti: ” Başta Türkiye Hükümetine bütün Türk halkına teşekkür ediyoruz. Bizler Türkiye ile biriz ve kardeşiz. Savaşın uzamasına rağmen kimse bize yüzünü ekşitmedi. İlk günkü ensar kardeşliğini devam ettirdiniz. Bütün Suriyeliler adına sizlere minnet ve şükran borçluyuz. Peygamber Efendimizin kardeşlik anlayışını bizlere tekrar öğretmiş oldunuz” dedi

         Yapılan Konuşmanın ardından Suriyeli çocukların sergilemiş oldukları gösteriler izlendi. Programın sonunda yarışmalarda dereceye giren Suriyeli çocuklara çeşitli hediyeler verildi. Çocuklara hediyelini Kaymakamımız Sayın Dr Huzeyfe Citer verdi. Bir kutlu doğum haftasını daha buruk geçirdiklerini kaydeden Citer şunları ekledi: “Suriye’de yaşan durum bizleri derinden üzmüştür. Ancak bizler Suriyeli kardeşlerimizin yanında durmaya devam edeceğiz. Yapmış olduğumuz bu hareket tarihi mal olmuştur. İnsanlığın yüzünü ağartan Türkiye bütün dünyaya insanlık dersi vermiştir. Bizler kardeş olmaya vefalı olmaya mazluma sahip çıkmaya devam edeceğiz. Sığınmacılar etkinliğe yoğun ilgi gösterirken, kendileri için düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliğinde, ülkelerindeki savaşın son bulması için dua etti.

 

 

 

viransehir-cadirkent-kutlu-dogum-1

viransehir-cadirkent-kutlu-dogum-4

viransehir-cadirkent-kutlu-dogum-8

viransehir-cadirkent-kutlu-dogum-9viransehir-cadirkent-kutlu-dogum-10viransehir-cadirkent-kutlu-dogum-12viransehir-cadirkent-kutlu-dogum-13viransehir-cadirkent-kutlu-dogum-15viransehir-cadirkent-kutlu-dogum-16viransehir-cadirkent-kutlu-dogum-19viransehir-cadirkent-kutlu-dogum-21

   

 

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.