ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Viranşehir de 57000 Öğrenci Karne Heyecanı Yaşadı

          Viranşehir ilçesinde Türkiye genelinde okul öncesi eğitim kurumları ile ilk ve orta dereceli okullarda eğitim-öğretim gören yaklaşık 18 milyon öğrenci, bugün karne alarak 2 hafta sürecek yarı yıl tatiline girdi. 2014-2015 eğitim öğretim yılının 15 Eylül Pazartesi günü başlayan ilk yarısı, öğrencilere karne dağıtımıyla sona erdi.
Viranşehir de 57000 Öğrenci Karne Heyecanı Yaşadı

          Viranşehir’de 57283 öğrenci karnelerini alarak iki haftalık bir tatile girdi. Öğrencilerin karne heyecanına ortak olmak amacı ile ilçe merkezindeki Atatürk Ortaokulunda karne dağıtımı yapıldı. Karne dağıtımına İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağır ile birlikte Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek   katıldı.
         Törende kısa bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağır, 57283 öğrenci ile 2330 öğretmenin iki haftalık bir tatile girdiğini ifade ederek şunları kaydetti: “ 2014 – 2015 eğitim öğretim maratonunun ilk yarısını bu bitirmiş olduk. Bir dönemin yorgunluğunu geride bırakacak olan öğrenci ve öğretmenlerimiz ikinci döneme daha enerjik olarak girecekler. Ben şimdiden öğrenci ve öğretmenlere iyi tatiler diliyorum” dedi.

         Karne dağıtım törenine katılan Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek öğrencilere karnelerini kendi eliyle verdi. Öğrencilerle ayaküstü sohbet eden Akyürek teşekkür ve takdir alan başarılı öğrencileri kutladı. Viranşehir’e eğitim alanında çok büyük yatırım yaptıklarını dile getiren Akyürek şunları kaydetti: “ Viranşehir’e eğitim alanında çok büyük yatırımlar yaptık. İlkokuldan yüksek öğretime kadar ilçede eğitim verilebilecek. Bu yatırımlardan artarak devam edecektir” dedi.
Karne dağıtımından sonra heyet okuldan ayrıldı

 

 

 

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.