ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Viranşehir de Öğretmenlere EBA Semineri Verildi.

                İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer SAĞIR ve Şube Müdürlerinin katılımıyla Viranşehir ilçesin de Fatih Projesi kapsamında akıllı tahta kurulumu yapılan okullardaki öğretmenlere ücretsiz eğitsel materyal temini için kullanılan EBA(Eğitim Bilişim Ağı) portalini tanıtmak amacıyla İlçe Milli Eğitim Toplantı salonunda İlçe FATİH Projesi Eğitmeni İsmail ASAR tarafından bir seminer verildi.
Viranşehir de Öğretmenlere EBA Semineri Verildi.

                Şanlıurfa nın Viranşehir Seminere İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve öğretmenler katıldı. Seminerin açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer SAĞIR yaptı. SAĞIR öğretmenlere “FATİH Projesi eğitim açısından son derece önemli bir projedir.  Bu nedenle Projenin etkili ve doğru şekilde kullanılabilmesi için bu tarz seminer ve kurslar hayati önem taşımaktadır. Milli Eğitim olarak öğretmenlerimizi eğitmek ve her türlü desteği vermek için uygun ortamların sağlanması çabasındayız. Bu kurs ve seminerler sayesinde öğrencilerimize daha profesyonel düzeyde materyallerin bulunması, kullanılması ve uygun içeriklerin hazırlanması için rehberlik edip eğitim öğretimi daha işlevsel hale getirmeyi amaçlıyoruz.” şeklinde kısa bir konuşma yaparak semineri sunmak üzere İlçe FATİH Eğitmeni İsmail ASAR’a sözü bıraktı.

                Fatih Projesi eğitimde teknolojiyi kullanma projesi olduğunu dile getiren ASAR “Siz de biliyorsunuz ki her öğrencinin hazır bulunuşluk düzeyi farklı olduğundan kimisi çabuk kimisi geç öğrenebilmektedir. Bu nedenle eğitsel materyalleri kullanarak öğrencilerimiz bilgiye daha kolay daha eğlenceli şekilde ulaşacaktır. Öğrencilere vereceğimiz bu materyaller sayesinde öğrenci istediği kadar tekrar etme şansını bulacak ve böylelikle bilginin daha kalıcı olmasını sağlayabileceğiz.” diye konuştu.

                Fatih Projesiyle beraber öğretmen ve öğrencilerin ücretsiz bir şekilde eğitsel materyallere ulaşabilmesi için bakanlığın Eğitim Bilişim Ağı kısa adı EBA denilen bir platform kurduğunu söyleyen ASAR “Bu platforma www.eba.gov.tr sitesinden ulaşabilmekteyiz. EBA platformuyla beraber öğretmenler bütün sınıfların pdf formatındaki ders kitaplarına ve öğretmenin konusuyla ilgili animasyon, video, eğitsel oyun ve görselleri ücretsiz bir şekilde kullanabilecektir.  Bu içeriklerle beraber eğitsel diğer yayın kuruluşların materyallerine de EBA şifresiyle ücretsiz bir şekilde ulaşabilmekteyiz. Aynı zamanda kendi yaptığımız materyal, dosya, haber ve dokümanları da site içinde paylaşabiliyoruz. Böylelikle hem materyal temini sağlayacak hem de materyal paylaşımı yaparak öğrenci ve öğretmenlerin hizmetine sunabileceğiz” diye konuştu.

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.