ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Viranşehir de Yeni Eğitim-Öğretim Startı Verildi.

        Viranşehir ilçesinde 2016-2017 yeni eğitim öğretim yılı startı verildi. Merkezi yerlere taşınacak kırsal kesimdeki öğrencilerin servis işlerinin de hazır olduğunu vurgulayan Ateş,” İlçemizde okulla gitmeyen tek bir çocuk kalmamasını istiyoruz.
Viranşehir de Yeni Eğitim-Öğretim Startı Verildi.

        Tüm gayretlerimiz bu yönde. Okullaşma oranını yükseltirken eğitim öğretim sezonunda bizlere emanet edilen çocuklarımızın en iyi şartlarda eğitim görmesi için tüm kadromuz ile hummalı bir çalışma yaptık. Geleceğin sahibi olan çocuklarımızı en iyi şekilde hazırlayacağız. 2 bin 661 öğretmenimiz ve çalışanlarımız bu işi canı gönülden yapacak.” ifadelerini kullandı.

        KILIK KIYAFET AÇIKLAMASI

        Sosyal medyada öğrenci kılık kıyafetleri ile ilgili yapılan haber ve yorumlara da değinen Ateş: “Kılık kıyafet ile ilgili yönetmelik açıktır. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul ve öğrencilerin kılık kıyafetlerine dair yönetmeliğin madde 3/2. fıkrasında ‘Okul Aile Birliğinin yüzde 50’sinden fazlasının kararı ile belli bir kıyafet uygulaması yapılabilir ‘deniliyor. Dolayısıyla kılık kıyafet tercihi Okul Aile Birliğine Bırakılmış.”şeklinde konuştu.

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.