ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Viranşehir Halk Eğitim Merkezi Bünyesinde Sürü Yetiştiriciliği Kursu

          Viranşehir Kaymakamı Dr. Huzeyfe Citer, Kırsal yöre Muhtarları ile yaptığı toplantılarda, yöredeki vatandaşların sorunları incelenmiş, bu kapsamda tarım ve hayvancılık ile geçinen kırsal yöre vatandaşlarının ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla çeşitli çalışmalar başlatılmıştır.
Viranşehir Halk Eğitim Merkezi Bünyesinde Sürü Yetiştiriciliği Kursu

          Bu çalışmaların somut politikalara dönüştürülmesi için harekete geçen yetkililer; Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliği kapsamında, bilinçli hayvan yetiştiriciliği eğitimi ön görmüştür.            

 

          Sürü Yetiştiriciliği Kursu Sertifika dağıtım töreninde; Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer SAĞIR Kursiyerlere hitaben yaptığı konuşmada; Çobanlık mesleğinin Peygamber mesleği olduğunu, herkesin kendi mesleğine göre yaptığı işlerden sorumlu olduğu, Peygamber efendimiz’de (Sav) bir Hadis-i Şerifte şöyle buyuruyor; “Hepiniz çobansınız ve hepiniz sürünüzden mes’ulsünüz. Diyerek çobanlık mesleğinin Kutsiyetine işaret etmiştir. Sizlerinde bu mesleği layıkıyla yapacağınıza olan inancımla meslek hayatınızda başarılar dilerim.

 

          Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mahmut Turgut yaptığı konuşmada katılımın çok yüksek olduğunu belirterek 3 AĞUSTOS 2015 tarihinde başlatılan“Sürü Yetiştiriciliği Elemanı Kursu” ile yörede yaşayan yetiştiricilerin çalışmalarında daha sağlıklı ve verimli uygulamalarla ülkemizin artan hayvansal ürün ihtiyacının karşılanmasında katkı sağlayacaktır. Bu kapsamdaki eğitim faaliyetlerimiz devam edecektir.

 

 

 

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.