ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Viranşehir İbn-i Sina MTAL Erasmus Projesi kapsamında Düzenlenen Yurtdışı Gezisinden Döndü.

          Viranşehir İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi koordinatörlüğünde hazırlanan ve 4 farklı ilde faaliyet gösteren 5 okulun yerel  ortak olarak katıldığı “Acil Tıp Hizmetlerinde Triaj Uygulamaları” adlı ERASMUS+ Mesleki Eğitim Projesinin Yurtdışı hareketlilik faaliyetleri tamamlandı.
Viranşehir İbn-i Sina MTAL Erasmus Projesi kapsamında Düzenlenen Yurtdışı Gezisinden Döndü.

      

 

 

            Viranşehir İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi koordinatörlüğünde hazırlanan ve 4 farklı ilde faaliyet gösteren 5 okulun yerel  ortak olarak katıldığı “Acil Tıp Hizmetlerinde Triaj Uygulamaları” adlı ERASMUS+ Mesleki Eğitim Projesinin Yurtdışı hareketlilik faaliyetleri tamamlandı. 19 Nisan-09 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen 1. Yurtdışı hareketlilik faaliyetine Çubuk Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yozgat Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Emirdağ Gülsüm Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi katıldı. 10-30 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen 2. hareketlilik faaliyetine ise okulumuz Viranşehir İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yanı sıra Siverek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Karaköprü Maşuk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi katıldılar. Macaristan’ın Budapeşte şehrinde 2 farklı tarihte gerçekleşen 21 günlük yurtdışı faaliyetinde, proje ortağı her okuldan 10 öğrenci + 1 öğretmen olmak üzere toplam 60 öğrenci ile 6 öğretmen katılımcı olarak yer aldılar. Katılımcılar acil tıp hizmetleri alanında eğitim ve staj faaliyetlerine katıldılar. Proje katılımcıları eğitim ve staj faaliyetinin dışında, Acil Tıp alanında faaliyet gösteren sağlık kuruluşları ve bu alanda eğitim verilen mesleki eğitim kurumlarına düzenlenen teknik gezilere katılarak uygulamaları yerinde görme imkanına sahip oldular. 

            Proje faaliyetleri ile ilgili açıklamalarda bulunan İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ahmet MİLLİ; “Öğrencilerimiz 21 günlük yurtdışı faaliyeti süresince hem mesleki alanda hem de sosyal ve kültürel alanda çok önemli deneyim kazanma şansına sahip oldular. Okulumuzda aldıkları mesleki eğitimlerini Avrupa düzeyinde geliştirme imkanı yakaladılar. Macaristan’ın başkenti Budapeşte şehrinde katıldıkları eğitim ve staj faaliyeti sonunda uluslar arası düzeyde uygulanan Triaj uygulamalarını yerinde görerek bu alanda deneyim kazandılar. Faaliyet sonunda aldıkları sertifikalar sayesinde de edindikleri mesleki yeterliliklerin Avrupa düzeyinde tanınırlığı sağlanacaktır. Katılımcılarımız kişisel anlamda Avrupa Vatandaşlık Bilinci geliştirme anlamında önemli kazanımlar edinirken, proje ortağı okullar da kurumlarına Avrupa Katma Değeri sağladılar” dedi.

 

 

FAALİYETLERDEN FOTOĞRAFLAR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.