ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Viranşehir METEM Avurupa Birliği Projesinin Yurtdışı Hareketlilik Faaliyetini Tamamladı.

          Viranşehir Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi ile Çubuk Mesleki Eğitim Merkezi ortaklığında hazırlanan “Modüler Mobilya Üretiminde CNC Teknolojisi Kullanımı” adlı Avrupa Birliği Projesinin yurtdışı hareketlilik faaliyeti tamamlandı.
Viranşehir METEM Avurupa Birliği Projesinin Yurtdışı Hareketlilik Faaliyetini Tamamladı.

VİRANŞEHİR MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM MERKEZİ İLE ÇUBUK MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ ORTAKLIĞINDA HAZIRLANAN “MODÜLER MOBİLYA ÜRETİMİNDE CNC TEKNOLOJİSİ KULLANIMI” ADLI AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİNİN YURTDIŞI HAREKETLİLİK FAALİYETİ TAMAMLANDI.

 

 

 

Çubuk Mesleki Eğitim Merkezi ile Viranşehir Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi ortaklığında hazırlanan ve Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından kabul edilen MODÜLER MOBİLYA ÜRETİMİNDE CNC TEKNOLOJİSİ KULLANIMIadlı ERASMUS+ Mesleki Eğitim Projesinin yurtdışı hareketlilik faaliyeti tamamlandı. Çubuk Mesleki Eğitim Merkezi, Yozgat Mesleki Eğitim Merkezi ile Viranşehir Mesleki Eğitim Merkezinin de yer aldığı faaliyete 36 öğrenci ile 3 Öğretmen katıldı. 25 Ekim 2015 – 14 Kasım 2015 tarihleri arasında Almanya’nın Frankfurt şehrinde gerçekleştirilen yurtdışı hareketlilik faaliyetinde katılımcılar mobilya alanında eğitim ve staj faaliyetine katılma imkanı yakaladılar. Proje katılımcıları eğitim ve staj faaliyetinin yanı sıra, CNC Tezgahı kullanılan işletmelere ve bu alanda eğitim verilen mesleki eğitim kurumlarına düzenlenen teknik gezilere katılarak uygulamaları yerinde görme şansına sahip oldular.  

 

Proje faaliyetleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Viranşehir Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi okul müdürü Bektaş DİREK; “Katılımcılarımızın mesleki bilgi ve becerilerinin artırılması amacıyla hazırladığımız proje kapsamında, mobilya sektöründe çalışan öğrencilerimiz hareketlilik faaliyetine dahil edildiler. Katılımcılarımız, 21 gün boyunca katıldıkları eğitim ve staj faaliyeti sayesinde CNC tezgahlarını kullanabilme imkanı yakaladılar. Katılımcılarımıza yeni bilgi ve becerilerin kazandırılması ile CNC tezgahlarını kullanabilen kalifiye eleman olan katılımcılarımızın daha iyi şartlarda istihdam edilebilme şansları artırıldı. Katılımcılarımız bu avantajları yakalarken, projede yer alan kurumlar da Avrupa düzeyinde gerçekleştirilen işbirliği sayesinde kendi kurumlarına Avrupa katma değeri sağlama imkanı yakaladılar” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Faaliyet İle İlgili Fotoğraflar:

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.