ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Viranşehir’de Matematik - Fen Bilgi Yarışması yapıldı.

          2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı ilçe geneli ortaokullarda Matematik, Fen, Resim, Müzik, Tiyatro ve Halk Oyunları alanlarında yıl boyunca yapılan egzersiz çalışmalarını “Eğitimde Bahar Şenlikleri” sloganı ile çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Viranşehir’de Matematik - Fen Bilgi Yarışması yapıldı.

          15-16-17 Nisan tarihlerinde Mustafa Kemal İlkokulu çok amaçlı salonunda düzenlenen Fen ve Matematik bilgi yarışmasına 25 okul katıldı. Heyecanlı ve çekişmeli geçen bilgi yarışması sonucunda kazanan taraf Hürriyet Ortaokulu ve Yenişehir Ortaokulu oldu. Okullar arası Fen ve Matematik Yarışmasında” matematik dalında Hürriyet Ortaokulu Fen dalında ise Yenişehir Ortaokulu birinci oldu.

          Yarışmalardan sonra derece alan okulları tebrik eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer SAĞIR; Öğrencilerin fiziksel ve zihinsel becerilerini önemsiyoruz. Bu tür etkinlikleri sıklıkla düzenleyeceğiz okullarımız arası rekabeti artırdığını, rekabettin İlçenin genel başarısına katkı sağladığını belirterek  derece alan okulların yönetimini, Öğretmenlerini ve Öğrencileri tebrik ederek başarılarının daimi olması temennisinde bulundu.

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.