ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Viranşehir´de 15 Temmuz Etkinlikleri Devam ediyor

Tüm yurtta olduğu gibi Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinde de 15 Temmuz hain darbe girişiminin 1.yıldönümü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi. Etkinlikte 15 Temmuz şehitler anıldı,hatim dusı okundu. Demokrasi Zaferi sabahlara kadar kutlandı.
Viranşehir´de 15 Temmuz Etkinlikleri Devam ediyor

Tüm yurtta olduğu gibi Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinde de 15 Temmuz hain darbe girişiminin 1.yıldönümü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi. Etkinlikte 15 Temmuz şehitler anıldı,hatim dusı okundu. Demokrasi Zaferi sabahlara kadar kutlandı.
Viranşehir Kaymakamlığı ve ilçe Belediyesinin organize ettiği şehitleri anma ve demokrasi zaferi etkinliklerinin finali, Yenişehir Mahallesinde bulunan Kaymakamlık bahçesinde Atatürk anıtına çelenklerin sunumu ile başladı. Çelen sunumunun ardından burada toplanan vatandaşlar, 15 Temmuz ve tüm şehitler için bir dakikalık sayğı duruşu ve akabinde hep bir ağızdan okudukları istiklal marşının ardından Cumhuriyet meydanına doğru yürüyüşe geçti. Yoğun katılımın olduğu yürüyüşte vatandaşlar, ellerinde taşıdıkları Türk bayrakları ile tekbirler getirerek ve sık sık “ Dik Dur Eğilme Bu Millet Seninle, Bu Vatan FETÖ’ye Mezar Olacak” sloganları atarak Cumhuriyet meydanına geldi.

Cumhuriyet meydanındaki etkinliğe, İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, Viranşehir Bleeidye Başkan yardımcıları Halaf Kete,Mahmut Şık ve Arslan Çiftçi, Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, Garnizon komutanı Piyade Yarbay Atakan Dorukbay, İlçe Jandarma Komutanı Ramazan Onurcan,Emniyet Müdürü Esat Uğur, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Yıldırım, Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü  Sinan Ateş,MHP ilçe Başkanı Yasin Haşimi, SP İlçe Başkanı Yasin Kurt,HÜDAPAR İlçe Başkanı Yakup Esmer,Ticaret Odası başkanı Mehmet Ekinci, Viranşehirde Zeynel Yemek Yönetim Kuruşu Başkanı Salih Samak Viranşehirli Genç iş adamı Lokman Beyaz STK temsilcileri, Gaziler, şehit yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Burada yapılan etkinlik Kur´an-ı Kerim Tilaveti, bir dakikalık sayğı duruşu ve okunan istiklal marşı ile başladı. Daha sonra siyasi parti başkanları,STK temsilcileri ve darbe gecesini bire bir yaşayan vatandaşlar, darbe girişimi ile ilgili birer konuşma yapıp,hain girişimi bir kez daha kınadıklarını belirtti. Ardından konuşan Viranşehir Kaymakamı Ömer Çimşit, 95 yıllık Cumhuriyet tarihinde Ülkenin çok zorlu süreçlerlerden geçtiğine dikkat çekerek, her zorlu badirelerden birlik ve beraberlikle zaferle çıktıklarını söyledi.

Her zorlu sınavı ve imtihanı başarı ile geçerken güçlerine güç katarak,engelleri bir bir aşarak bugünlere geldiklerini ifade den Çimşit, güçlendikçe ve büyüdükçe kıskananlar,kem gözler ve düşmanların arttığına vurgu yaptı. Bu yükselişlerini, birlik ve beraberliklerini hazmedemeyenlerin 15 Temmuz’da vatanımıza,bayrağımıza ve ezanımıza el uzatan hain bir kalkışmaya giriştiklerini anımsatan Çimşit, Cumhuriyet tarihinin en hain darbe girşimini başkomutanımız sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde beraberlik ve beraberlikle aştıklarını kaydetti. 15 Temmuz hain darbe girişimini çok iyi anlatmaları ve sürekli gündemde tutmaları gerektiğini sözlerine ekleyen Çimşit, hain kalkışmayı bir kez daha kınadığını belirterek, katılımcılara teşekkür etti. 

Zeynel Yemek tarafından halka çeşitli ikramlarda bulunuldu.Cumhuriyet Meydanındaki Demokrasi nöbeti 16 Temmuz 2017 Pazar gecesine kadar devam edecek.Yapılan konuşmaların ardından etkinlik, hafızlar ilahi grubunun okuduğu birbirinden güzel ilahiler ve semazen gösterisi ile sabahın ilk ışıklarına kadar devam etti. Etkinlik gecesinde,Viranşehir Belediyesi katılımcılara simit ve dondurma, Urfa Büyükşehir Belediyesi ise çorba ikramında bulundu.  


Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.